Артур Крупський: “Визначення керівника в оцінці якості роботи, а не в його прізвищі”

22 Грудня в 11:02  0  1342

На районіАртур Крупський: “Визначення керівника в оцінці якості роботи, а не в його прізвищі”

Незабаром Новорічні та Різдвяні свята. Позаду – ще один прожитий рік. Рік непростий, сповнений вагомих подій. Що маємо позаду, з яким багажем зустрічатимемо Новий 2020 рік, наша розмова з головою Пологівської райдержадміністрації Артуром Крупським.

 

Як охарактеризуєте рік, що минає, в роботі Пологівської РДА?
Рік видався найскладнішим від початку мого керівництва (з 2015 року). Ми виконували свої функціональні обов'язки, пов’язані із проведенням загально-національних та місцевих виборів, але такої їх кількості за один рік ще не було. Останні вибори 22 грудня - у Федорівську громаду.

 

Проведення демократичних виборів в районі було пріоритетним завданням для нас. До того ж, ми були центром виборчого округу. Як підсумок: робота проведена належним чином усіма керівниками підрозділів, за що я всім вдячний. Наш округ став одним із найкращих в організації і проведенні виборчого процесу.

 

Також ми є активними учасниками державної політики в сфері реформ, перш за все - реформі децентралізації влади. Займаємось наданням консультаційної, методологічної допомоги органам місцевого самоврядування, координацією спільних дій. Сьогодні в районі функціонує вже три ОТГ. На жаль, не всі території виявили бажання об'єднатися у громади.

 

Зараз ми продовжуємо роботу у процесі передачі комунального майна до Пологівської громади, в рамках робочих дискусій досягаємо порозуміння у цих питаннях.

 

Цей рік був економічно активним для району, проте складним. Через введеня воєнного стану у державі наприкінці 2018 року кошти, які були передбачені державою на розвиток територіальних громад, були заблоковані і надійшли до нас тільки після першого кварталу, тому були направлені на оплату праці працівникам бюджетної сфери, а не на соціально-економічний розвиток територій, як передбачалось. Все ж таки ми знайшли можливість підтримати освітян, розвиток культури і спорту, медичні заклади первинної та вторинної ланки.

 

Як зміняться функції і структура РДА у новому році?
Реформа децентралізації продовжується, і вона передбачає проведення оптимізації районних державних адміністрацій. Більшість наших повноважень переходить до ОТГ. Ми продовжимо виконувати функцію розпорядника коштів для територій, які не увійшли до громад, а також виконуватимемо консультативні, координаційні, наглядові функції відповідно до діючого законодавства України.

 

2020 рік ознаменується також роком перехідного періоду для районних адміністрацій. На нас чекає прийняття закону України про новий адмінтерустрій. Пологи вже є центром госпітального округу і розглядаються як майбутній центр адміністративного округу в межах області. До

 

Пологівського округу увійдуть сусідні Оріхівський, Гуляйпільський, Розівський, Більмацький райони із кількістю населення близько 120 - 190 тисяч. Всі органи виконавчої центральної влади будуть розташовані саме у центрі адмінокругу, тобто в Пологах. Такі перетворення повинні пройти до жовтня 2020 року.

 

Передбачено створення нової державної структури - Префектури. Її очолить префект із трудовим штатом і виконуватиме наглядові, координаційні функції та матиме ряд суттєвих повноважень. Поки ми продовжуємо виконувати завдання, покладені на нас Президентом і Урядом у процесі формування нових державних органів.

 

Як колектив сприймає майбутні перетворення?
Болюче, адже люди звикли до стабільності і комфортних умов праці. Подібні зміни - це стрес для будь-якого колективу. Знаю, що спеціалісти і кваліфіковані фахівці завжди будуть затребувані і без роботи не залишаться. Зараз нам потрібно створити передумови для того, щоб держава займалась своїми функціями, а місцеві органи управління - освоїла спектр нових широких повноважень, це по-європейськи. Зараз 101 спеціаліст працює до 1 лютого, після залишиться 47 в РДА і 14 в апараті аж до повної ліквідації РДА.

 

Всіх голів районних адміністрацій звільнили, Вас - перепризначили. Чому?

Свого часу заступник керівника Офісу Президента визначив, що керівники РДА, які є професіоналами справи і не порушували законодавства, можуть брати участь у інноваційній платформі “Ліфт”, проходити співбесіди, за результатами яких Президент визначить керівника. Мені сьогодні не соромно за свою роботу і роботу мого колективу. Ми ніколи не розмінювались на політичні інтриги і не займались вирішенням особистих проблем, адже репутація - цінніша за гроші. Впродовж мого керівництва нам вдалось не розділитися на табори, а згуртуватися і захиститися від зовнішнього та внутрішнього ворога. Це ті чинники, які могли вплинути на прийняття рішення Президента.

 

Стратегічні завдання на новий 2020 рік?
Створення належних умов для реорганізації вторинної ланки медицини аби громадяни мали можливість отримувати якісні медичні послуги, а установа отримала кошти від НСЗУ. Впродовж першого кварталу нового року лікарня фінансуватиметься за рахунок держсубвенції і місцевого бюджету.

 

Також стимулювати розвиток спорту в районі, підвищувати якість навчання і надання медичних послуг, знаходити порозуміння з керівниками місцевого самоуправління, разом реалізовувати проекти з розвитку територій.

 

Поки нам вдається зберегти забезпеченість всіх установ і закладів, але варто зазначити, що не просто буде працювати в обмежених фінансових можливостях.

 

Район стабільно розвивається і економічно, але маємо таку проблему, як відтік кадрів за кордон. Наша задача - збалансувати забезпечення достатньо високої заробітної плати працівникам і надання роботодавцем відповідних умов праці, робочих місць. Конкуренція кадрів існує, особливо на затребувані професії.

 

Сподіваємось на закінчення будівництва амбулаторій на території району. Цей проект здійснюється при підтримці облдержадміністрації. За сприятливих фінансових умов роботи будуть закінчені до кінця 2020 року. З нашого боку частина фінансувань вже пройшла.

 

Дорога Н - 08 у напрямку Маріуполя у цьому році відремонтована. Цьому радіють всі пологівці.

 

Сподіваюсь, що дороги, які з'єднують Гуляйполе - Пологи - Токмак і Пологи - через Інженерне на Оріхів також не будуть забуті владою. Наше завдання на 2020 рік - домогтися вирішення проблеми з ремонтом цих доріг, тим паче, що Пологи визначено медичним округом.

 

Побажання пологівцям
Не залишатися осторонь проблем міста, виходити з нами на зв'язок аби побачити реакцію з боку влади.

 

Бажаю, щоб сім'ї, які мають проблеми, отримали допомогу. А ті дітки, які не мають родин, знайшли турботливих батьків. Всім бажаю бути толерантними один до одного, а спірні питання вирішувати у діалозі. Терпіння всім нам у цьому важкому перехідному періоді. Нехай швидше повертаються з війни наші герої живими і неушкодженими. Міцного здоров'я, мирного неба і процвітання Пологівському краю.

 

Подяка всім людям за труд, підприємцям та роботодавцям - за їхній вклад в соціально-економічний та культурний розвиток району. Завдяки їм наш район - лідер рейтингу територій області.

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

16
Супер
11
Сміх
5
Жах
10
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)