Вступна кампанія-2017: зміни та інновації

25 Листопада в 07:19  0  250

ОсвітаВступна кампанія-2017: зміни та інновації

Під час новорічних канікул не сидіть без діла – займіться підготовкою до ЗНО

 

Літо, а разом з ним і вступні іспити для випускників, здається, ще геть далеко. Однак час пролетить непомітно, і школярі й оговтатись не встигнуть від свят, як доведеться уже реєструватися на зовнішнє незалежне оцінювання. Власне, реєстрація на ЗНО наступного року розпочинається з 6 лютого і триватиме до 17 березня 2017 року. Вносити зміни до реєстраційних даних учасників можна до 31 березня.

 

ЗНО-2017 дещо відрізняється від тестувань минулих років. Директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій розповів про новації, які необхідно знати майбутнім випускникам, готуючись до тестування наступного року.

 

ДПА-2017 у форматі ЗНО

 

На відміну від ЗНО-2016, ДПА для 11-класників відбудеться у форматі ЗНО.

 

Результати ЗНО з трьох предметів (українська мова і література, а саме частина із завданнями з української мови), математика або історія України (період ХХ - початок ХХІ століття), а також один навчальний предмет за вибором випускника: біологія, хімія, фізика, географія, а також англійська, французька, німецька, іспанська, російська мови) зараховуються як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для випускників. Крім того, іноземна мова, на відміну від попереднього року, не обов’язкова для складання – це лише один предмет із переліку на вибір. Для визначення результатів державної підсумкової атестації випускників 2017 року з іноземних мов, а також з математики, зараховуватиметься частина завдань сертифікаційної роботи зовнішнього незалежного оцінювання. Щодо інших навчальних предметів: географії, хімії, фізики, біології, то оцінка за державну підсумкову атестацію визначатиметься за результатами виконання всієї сертифікаційної роботи.

 

Цікаво, якщо випускнику потрібно скласти і математику, і історію України, він обирає один із цих предметів другим, а один – третім у складанні.

 

9 заяв на чотири спеціальності

 

Кількість заяв для подачі суттєво скоротили з 15, як було торік, до 9. 2017 року вступник зможе подати лише 9 заяв на закриті та відкриті конкурсні пропозиції не більше ніж з чотирьох спеціальностей. Щодо подачі заяв на платні місця, то їхня кількість не обмежується.

 

Скоротили також і кількість державних місць. Кількість бюджетників зможуть збільшити лише ті університети, котрі повністю виконали заявлений ними обсяг держзамовлення 2016 року. При цьому збільшення відбуватиметься не на 25, як було цього року, а на 10%.

 

Одна хвиля вступу, але не для всіх

 

Як і цього року, наступного на ЗНО винесли 12 предметів. ЗНО з іноземних мов, крім англійської, складатимуть в один день. І ті, у кого є потреби скласти дві іноземні мови, крім англійської, можуть одне тестування пройти в основну сесію, а інше – у додаткову.

 

Щодо хвиль вступу, то, як і цього року, наступного вона буде одна. Однак не для всіх. У МОН заявили, що хочуть «підтягувати» списки абітурієнтів для технічних та фундаментальних спеціальностей, щоб повністю забезпечити держзамовлення за стратегічними для української економіки напрямками підготовки.

 

Результати вступних випробувань та творчих конкурсів оцінюються за шкалою від 100 до 200 балів.

 

Виш самостійно визначатиме мінімальне значення кількості балів сертифікатів ЗНО, результатів вступних іспитів, творчих конкурсів, з яким вступника допускатимуть до участі у конкурсі.

 

До програми ЗНО внесли зміни

 

Програми, за якими складатимуть ЗНО, уже викладено на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. З минулого року внесено зміни в українську мову та літературу, історію України, математику, біологію, географію, фізику, хімію, російську мову. Дію нових програм з іноземних мов призупинено на рік, щоб провести додаткові дослідження і апробацію ЗНО за цими програмами.

 

Щодо реєстрації на ЗНО, то вона відбудеться традиційно в електронному вигляді, випускників цього року мають зареєструвати в їхніх школах.

 

Приміщення обладнають для дітей у візках

 

Наступного року планують зробити ЗНО більш доступним для дітей з особливими потребами, зокрема для візочників. Про це заявила представниця Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та ґендерної рівності Оксана Філіпішина. Для абітурієнтів з особливими потребами подовжать час тестування на півгодини, а дітей із слабким зором забезпечать додатковим освітленням. Також для дітей в інвалідних візочках пристосують приміщення та зроблять відповідні туалетні кімнати.

 

А 2018 року взагалі планують запровадити друк тестових завдань ЗНО шрифтом Брайля.

 

ЗНО у фактах

 

2017 року прийматимуть сертифікати ЗНО 2016 та 2017 року.

 

Також 2017 року не проводитимуть набір на програми підготовки молодших бакалаврів.

 

Зміниться особистий кабінет абітурієнта. Планують, що абітурієнт зможе заздалегідь, ще до початку подачі електронних заяв на вступ до вишів, формувати свій особистий кабінет, довантажувати документи та заповнювати потрібну інформацію.

 

Терміни завершення навчального року і проведення випускних вечорів залежатимуть від оголошення результатів ЗНО. Ті результати, що зараховують як ДПА, внесуть в атестати. УЦОЯО оголосить результати орієнтовно 15-23 червня. Вони будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників на сайті УЦОЯО, результати ДПА надішлють до шкіл в електронному вигляді.

 

Дати проведення ЗНО

 

23 травня - українська мова і література

25 травня - іспанська мова

25 травня - німецька мова

25 травня - французька мова

29 травня - англійська мова

31 травня - математика

2 червня - історія України

6 червня - російська мова

8 червня - біологія

12 червня - географія

14 червня - фізика

16 червня – хімія

 

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Loading...

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...

agroglobal.jpg

evrostil_neww.jpg

Пологи (г.)