Знайдені артефакти на території району, вже в Пологах Есть фото

19 Березня в 16:47  0  817

На районіЗнайдені артефакти на території району, вже в Пологах

Пологи з нетерпінням чекали на передачу знайдених знахідок під час проведення розкопок двох курганів на території Пологівського району. Після проведених археологами досліджень, історичні цінності були передані до Пологівського краєзнавчого музею у вівторок, 19 березня. Археологи та науковці наголошують, що це знакова, історична подія для Пологівського краю.

 

Нагадаємо, минулого року у Пологівському районі сталася надзвичайна подія: археологічна експедиція Бердянського державного педагогічного університету під керівництвом завідуючої навчальної археологічної лабораторії, голови археологічного товариства «Ольвія Агро» кандидатом історичних наук доцентом Валентиною Папановою провели розкопки двох курганів на території нашого району. Експедиція тривала з 21 серпня по 6 вересня. Загалом відкопали більше двох десятків знахідок високого гатунку. Знахідки характеризують культури різних періодів, починаючи від ранньої доби бронзи і закінчуючи пізньою добою бронзи. Їх вік складає від 5,5 тисячі років до 4 тисяч років.

 

Історики зазначають, що частина знайдених і переданих музею чаш використовувались у побуті, а деякі використовувались в ритуалах. Ще один із артефактів, переданих до музею, є скіпетр з бронзовим покриттям. Що свідчить про поховання у кургані неординарної людини, досить високого соціального рангу.

 

Відтепер знахідки будуть знаходитись у Пологівському краєзнавчому музеї. Через деякий час, коли підготують музейну інсталяцію нових експонатів, з ними зможе ознайомитися кожен охочий.

 

 Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

9
Супер
1
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

 

Пологи (г.)