Підручники та оцінки. Які зміни чекають на учнів Нової української школи з початку навчального року

20 Серпня 2021 09:39  0  2477

ОсвітаПідручники та оцінки. Які зміни чекають на учнів Нової української школи з початку навчального року

У новому навчальному році, який розпочнеться вже за два тижні, школярі підуть вже до четвертого класу за стандартом Нової української школи.

 

Чотирикласники Нової української школи навчатимуться за новими підручниками. Станом на 2 серпня їх доставили у 81% шкіл. Вони також доступні в електронному вигляді у форматі pdf.

 

Крім того, у липні Міністерство освіти затвердило нові методичні рекомендації оцінювання учнів 1−4 класів (всі учні 1−4 класів з 1 вересня навчатимуться за стандартами НУШ).

 

Ключовою зміною в оцінюванні є заміна узагальненої бальної оцінки навчальних досягнень школярів на «вербальну оцінку окремих результатів навчання учня/учениці».

 

Рекомендації запроваджують поняття вербальної оцінки (оцінювальне судження) та рівневої оцінки (оцінювальне судження із зазначенням рівня результату). Обидві вони можуть бути виражені усно і письмово.

 

Рівневу оцінку рекомендовано визначати з урахуванням динаміки досягнення певного рівня навчальних досягнень та позначати буквами: «початковий» — П, «середній» — С, «достатній» — Д, «високий» — В.

 

Результати оцінювання особистісних надбань учнів у 1−4 класах рекомендовано виражати вербальною оцінкою. Об'єктивні результати навчання у 1−2 класах — вербальною оцінкою, у 3−4 класах — або вербальною, або рівневою оцінкою за вибором закладу.

 

Рекомендації також містять Орієнтовну рамку оцінювання результатів навчання учнів 1−4 класів, яка має забезпечити об'єктивність і точність результату оцінювання.

 

Згідно з новими рекомендаціями, оцінка є конфіденційною інформацією, доступною лише для учня/учениці та його/її батьків або осіб, що їх замінюють.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

3
Супер
12
Сміх
6
Жах
6
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)