Пологівці змінюють постачальника газу. На які “підводні камені” можуть наскочити клієнти на шляху до дешевшого палива?

17 Грудня 2020 10:12  0  10560

АктуальноПологівці змінюють постачальника газу. На які “підводні камені” можуть наскочити клієнти на шляху до дешевшого палива?

Після підняття плати за газ від головного постачальника “Запоріжгаз Збут” пологівці масово почали шукати інших постачальників. Газовий ринок сьогодні в країні відкритий. Та чи так все прозоро в процесі зміни провайдера? На які “підводні камені” може натрапити клієнт у пошуках дешевшого газу?

 

Абоненти найбільшого постачальника газу на Пологівщині не бажають більше миритися із нової завищеною ціновою політикою компанії і активно шукають інших надавачів послуги. Постачальники своїм клієнтам пропонують сплачувати за куб газу від 6,33 гривень вже з грудня 2020 року.

 

Обіцяють, що ціна не змінюватиметься протягом періоду, визначеного у договорі, - опалювального сезону або впродовж року. Варто зазначити, що при зміні постачальника блакитного палива ціна за його доставку залишається такою, як і раніше, вона проставлена у платіжках Запоріжоблгазу.

 

За словами клієнтів нових провайдерів газу, процедура не складна. Пологівці, що відважилися на такий крок, вже чекають на платіжки з більш лояльними цінами.

 

Серед тих, хто змінив постачальника палива, Олександр, мешканець вул. МТС (Червоний висілок):

 

“Підрахувавши кількість використаних кубів газу і витрат на їх сплату, вирішили змінити постачальника аби взимку менше платити. Зупинили свій вибір на компанії, чиє представництво є в нашому місті. При виникненні будь-яких питань чи проблем туди можна звернутися за допомогою.

Зібрав документи, заключив договір на опалювальний період. Діяти він почне з 1 січня нового року, платитиму по 6,84 гривні за куб газу. Показники газового лічильника ми передаватимемо як і раніше на сайт 104, єдине, що змінилось, це розрахунковий рахунок. За умовами договору, ціну впродовж цього терміну підвищувати не мають права. Таким чином, ми зекономимо майже 2 тисяч гривень в опалювальний сезон.”

 

Відомо, що клієнти “Запоріжгаз Збут”, які хотіли змінити постачальника ще в середині місяця, пройшли цей процес доволі складно. Невідомо чому компанія своїм абонентам нарахувала додаткові куби газу. Аби розібратися із неправильними нарахуваннями, людям довелось їхати до іншого міста, де ведеться прийом клієнтів. У Пологах цього не роблять.

 

Менш рішучі клієнти “Запоріжгаз Збут” таких, як Олександр, вважають відчайдухами. Люди побоюються, що, втративши у їх обличчі клієнтів, працівники міськгазу знайдуть привід відключити від газопостачання або ж відмовляться обслуговувати газопровід.

 

Та й в самій компанії говорять, що повернутися знову до старого постачальника клієнтам буде складніше. Необхідний пакет документів потрібно надавати в оригіналі до представництва. Зараз найближчий сервіс-центр компанії знаходиться у Гуляйполі, Токмаку та Оріхові.

 

Які ж “підводні камені” можуть бути у провайдерів газу, що виставляють привабливу ціну для населення? Це сплата “прихованих” коефіцієнтів, прописаних у договорі, але не озвучених клієнту або ж встановлення мінімального ліміту на споживання палива, обов'язкова сплата авансу за газ або ж заключення договору на визначений термін без можливості його розірвання та інше.

 

Тож, щоб не потрапити у ситуацію, де ”дешевий сир тільки у мишоловці”, готуючись змінити постачальника газу, користувачам попередньо варто добре все обміркувати, прорахувати та детально вивчити умови договору. Тим паче, коли робите все онлайн.

 

Пам'ятайте, що газовими трубами опікуються не газопостачальні компанії, а оператори газорозподільчих мереж (облгази). Змінити облгаз не можна, оскільки в регіоні це – природна монополія. Тобто, труба одна, а використовувати її для постачання газу можуть сотні постачальників.

 

Відключити від газопостачання абонента мають тільки в разі наявності заборгованості за спожитий газ. У Пологах це робить служба міськгазу.Також вони обслуговують розподільчі газопроводи і проводять обстеження газопроводу абонентів, не залежно від обраного клієнтом постачальника газу.

 

Скільки на ринку компаній, які можуть постачати газ населенню і як їх знайти?
Сьогодні компаній-постачальників газу приблизно 50. Всього ліцензії на торгівлю газом мають більше 500 компаній, проте не всі з них побудували необхідну інфраструктуру для роботи з побутовими клієнтами (контакт-центри, системи формування платіжок тощо). Також у компанії, яка працює з побутовими клієнтами, повинен бути діючий веб-сайт.

 

Зазвичай клієнтам не варто перейматись, нові постачальники самі знаходять їх, бо зацікавлені залучити споживачів та продавати їм більше газу.

 

Як змінити поставщика газу: покрокова інструкція

 

Для того, щоб змінити поставщика газу, необхідно:

  • Обрати нового постачальника газу та перевірити, чи компанія має право на постачання. Для цього слід зайти на сайт Національної комісії, що здійснює державне регулювання у галузі енергетики та комунальних послуг та вибрати розділ “Ліцензійний реєстр НКРЕП”. Після цього на комп’ютер завантажиться документ із повним переліком ліцензіатів. У списку треба буде знайти обраного постачальника та перевірити чинність ліцензії у графі “Статус ліцензії”;
  • Подати заяву-приєднання до обраного постачальника, що можна зробити як на сайті постачальника онлайн, так і надіславши йому скановану чи сфотографовану заяву на електронну скриньку.
  • До заяви слід додати наступні документи:
  • документи, якими посвідчується право власності чи право користування приміщенням;
  • паспорт, а також ідентифікаційний код споживача;
  • інші документи, які може вимагати постачальник (їхній перелік має бути визначений на сайті постачальника). Заяву також може подати й довірена особа власника приміщення, проте вона через довіреність, засвідчену належним чином.
  • Очікувати від нового постачальника повідомлення щодо дати, з якої почне постачатися природний газ. Для нової компанії відведений 20-денний термін, проте компанія може зреагувати й швидше;
  • Протягом шести тижнів отримати рахунок від попереднього постачальника газу, за яким треба розрахуватися протягом десяти днів з моменту отримання.

 

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

13
Супер
11
Сміх
37
Жах
26
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

IMG_8942.jpg

Пологи (г.)