Чи стала злива проблемою для аграріїв Пологівщини?

6 Липня в 16:37  0  1130

На районіЧи стала злива проблемою для аграріїв Пологівщини?

Цього вівторка, 5 липня, сильна злива з грозами та громом знову пройшлася Пологівщиною. У деяких мікрорайонах міста затопило під’їзди, у когось із мешканців в житловому будинку обвалилася стеля, а хтось усував результати негоди в своєму дворі. Як злива вплинула на збір врожаю, який вже розпочався в районі?

 

- Навіть одна капля дощу – це великий плюс для однієї культури, однак водночас і великий мінус для іншої. Особливо, якщо дощі йдуть у косовицю, - відповідає на запитання начальник Управління агропромислового розвитку Анатолій Діхтяр та підтверджує, що остання злива для врожаю має негативні наслідки. - Вимивається клітковина, горох розтріскується, сильні дощі кладуть посіви пшениці. Це тягне за собою додаткові затрати: пшеницю треба піднімати, сушити. Однак, для соняшника, кукурудзи така злива корисна. Тому, як кажуть, у природи немає поганої погоди.


Анатолій Олександрович зазначає: найоптимальніший варіант, щоб дощі йшли рівномірно і вчасно. Однак, останнього разу такі сильні опади влітку аграрії спостерігали в 1997 році. За останні роки запаси вологи в метровому шарі ґрунту зменшилися, рятує те, що дощі йдуть протягом року. Основний запас вологи в ґрунті з’являється восени та взимку, коли йдуть дощі та випадає сніг.


- Варто ще враховувати й те, що, наприклад, пшениця бере вологу з верхнього шару, соняшник – з глибини. Тому, повторюся, кращими є рівномірні опади, - зазначає Анатолій Діхтяр.


За його твердженням, збір врожаю триває в нормальних умовах. Сильні зливи не наробили великої біди пологівським фермерам, головне, що обійшлося без граду, він найстрашніший.

 

 

 

 

 

 

Автор: Марія КАІРА

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

Тисни сюди

evrostil_neww.jpg

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)