Земельне питання на території Воскресенської територіальної громади: за що боролись фермери?

4 Грудня в 10:42  0  1003

На районіЗемельне питання на території Воскресенської територіальної громади: за що боролись фермери?

Цього року Воскресенська територіальна громада отримала державні землі як ОТГ у своє користування. Це землі тих городів, які у Радянському Союзі отримували люди без документів. Тепер вони передаються у користування громади великими ділянками землі. Разом із ними отримали документи і на ті землі, які зараз орендовані великими агропідприємствами.

 

Аби не забирати землі у людей, які ведуть на них своє господарство, земельний відділ розпочав по ним кропітку роботу.

 

“На сесію і на виконком ми винесли питання про те, аби люди оформили земельні ділянки шляхом приватизації чи взяття в оренду. За місяць до нас поступило близько 200 заяв. Треба було розібратися, кому земля належала раніше, кому передали і хто фактично користується нею тепер”, — розповідає Гончаренко Віталіна Миколаївна, начальник земельно-господарського відділу Воскресенської громади.

 

Городи ніколи не оформлялися, тому не були підкріплені документами. Передавалися із часом у спадок, продавалися за дешево і просто віддавалися. Зараз же і люди, і громади зіткнулися з ситуацією, коли необхідно розібратися: хто є першим власником і хто сьогодні фактично займається обробкою землі. Земельний відділ працює над тим, що розбирається, кому земля належить і на кого необхідно оформляти. Після того — збирають сотки у цілі поля для передачі.

 

На грудневу сесію, за словами Віталіни Миколаївни, винесли останні городи. Окрім цього, тепер громада має право надавати в оренду і колективні сільськогосподарські землі. На сесії вирішили, що спочатку “закінчимо з городами, а потім будемо працювати із розпаюванням”.

 

Земельний відділ проводить роботу і з землями для бійців АТО: “На атовців робимо проєкти, виділяємо поля. Але маємо і свої проблеми: є частини землі, які не можна обробляти.Тому робляться заміри і окреслюються розміри землі, яку будуть видавати.”

 

Але фермери Воскресенської громади вже зараз стають у чергу за землею і обурюються, що черга до них ніяк не доходить, а великі агропідприємства і після передачі продовжують засівати землю громади.

 

“Ми не віддавали нікому землю. Землю, яку вже винаймають в оренду у держави крупні агропідприємства, передали до громади з усіма договорами. За законом, якщо немає боргів по оренді та порушень по обробці — немає потреби відбирати землю і віддавати її нашим, місцевим фермерам у користування”, — пояснює Зубенко Сергій Іванович, староста села Кінські Роздори.

 

Фермери зможуть отримати землю лише після повної інвентаризації землі. Коли буде вирішено питання з людськими городами і дійде черга до роботи з тією землею, що є в степу. На цю землю також є договора, а на опрацювання кожного потрібен час.

 

“На сесію виноситься до 160 заяв. А їх же треба пропрацювати з людьми і оформити”, — говорить Сергій Іванович.

 

Сподіваємося на те, що у Воскресенській громаді все ж таки дійдуть взаєморозуміння. Нагадаємо, якщо ви вважаєте, що з вами вчинили незаконно, варто звертатися до контролюючих відповідні питання органів. Таким чином ви отримаєте змістовну, підкріплену документами відповідь та варіанти вирішення своїх проблем.

 

Автор: Євгенія ГОНЧАРОВА-КЛЮЄВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

8
Супер
1
Сміх
11
Жах
8
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)