В Україні змінили норми патентування ліків. Що це дасть пацієнтам

22 Липня в 08:50  0  450

Здоров'яВ Україні змінили норми патентування ліків. Що це дасть пацієнтам

Зокрема, мова йде про так звані "вічнозелені" патенти

 

В Україні прийняли закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформи патентного законодавства". Про це повідомляється на сайті Верховної Ради 21 липня.

 

Цей закон передбачає зміни до норм патентування лікарських засобів. Зокрема, мова йде про так звані "вічнозелені" патенти, які штучно продовжують фармацевтичні компанії.

 

Що означає "вічнозелений патент"?

Коли закінчується термін патенту на препарат, компанії реєструють ліки з аналогічною формулою, але змінюють спосіб застосування чи форму продажу. Таким чином вони продовжують дію патенту після закінчення його терміну, залишаючи за собою право на встановлення ціни. Тобто компанії монополізують право на препарат, що перешкоджає появі аналогів на українському ринку.

 

Раніше тривалість патенту на препарат в Україні становила 20 років, а повторне патентування – ще 5. За новими змінами повторне патентування – скасоване, а "строк чинності майнових прав інтелектуальної власності на винахід становить 20 років від подання заявки".

 

Крім того, згідно із законом правова охорона не поширюється на об'єкти в яких використовується "нове дозування або нове використання відомого лікарського засобу". Сюди також підлягають нові форми лікарського засобу, якщо вони істотно не відрізняються за своїми властивостями стосовно безпеки та ефективності.

До закону також додано статтю про визнання прав на винахід недійсними, рішення приймається Апеляційною палатою.

 

Що це означає для пацієнтів?

Ціни на запатентовані ліки значно перевищують вартість аналогів (генериків), тобто ліків, які мають ту саму діючу речовину, але тепер можуть коштувати в рази дешевше. Все тому, що монополія дозволяла компанії встановлювати будь-яку ціну на препарат, оскільки альтернативи йому на українському ринку немає.

 

Один із ініціаторів проекту – голова Комітету ВР з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Максим Радуцький зазначив, що один із реальних ризиків другої хвилі COVID-19 – припинення імпорту медичних препаратів та обладнання. Тому дуже важливо стимулювати вітчизняних виробників для виготовлення достатньої кількості медичних засобiв. А в Україні фармкомпанії можуть працювати на виготовленням легального аналогу оригінального лікарського засобу лише тоді, коли закінчився термін дії патенту.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

5
Супер
2
Сміх
3
Жах
3
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)