Здаємо горіхи: сезонний підробіток чи прибутковий бізнес?

15 Листопада в 09:21  0  2948

АктуальноЗдаємо горіхи: сезонний підробіток чи прибутковий бізнес?

Більшість пологівців передпенсійного віку розмірковують над тим, як заробити на життя та дотягнути до пенсії. По осені рішення приходить саме собою - горіхи. Вони лежать у нас під ногами, поки не виникне потреба в грошах. Перечистити на «метелики» й вторгували 500 гривень за 5 кілограмів – реально, стверджують “мисливці за горіхами”. “Крім того, в пошуках дорогоцінного ядра фізично розминаєшся і свіжим повітрям дихаєш,” - жартують горішники.

 

100 гривень за кілограм «метеликів»

 

У цьому сезоні горіхи у шкарлупі забирають від 10 до 15 гривень за кілограм. Дорожчі - крупні з тонкою шкаралупою. 90 - 100 гривень за таку ж кількість «метеликів», тобто лущених. Биті шматочки лущеного світлого горіха купують по 65 - 70 гривень за кіло, чорний янтар - 25 гривень. Горіх зі світлим ядром цінується більше, тому коштує дорожче.

 

Півлітрову баночку чистого горіха на ринку продають по 35 гривень. Тож ті, в чиєму саду ростуть принаймні кілька дерев, мають можливість поповнити сімейний бюджет.

 

«Ми збираємо горіхи з дерев, які посадив ще мій дідусь. Горіхи різні — одні великі, інші — дрібні. Особливого догляду вони не потребують, тільки те й роби, що по осені збирай“,- розповідає пологівець Віталій Криль. У листопаді чоловік здає уже чищені горіхи по 90 - 100 гривень за кілограм. Щороку продає близько 20 кілограмів “метеликів” (половинки горіхового ядра), решту залишає собі.

 

“Цього року вперше спробували продати горіхи. Маємо три “паперівки” (так називають грецький горіх з тоненькою шкіркою). Скільки їм років, не знаю, бо вони вже росли на подвір’ї, коли купили будинок, — розповідає Денис з вулиці Зеленої. — Щороку збирали по кілька мішків, залишали собі на зиму, частину роздавали родичам і знайомим. Цього року вирішили продати. Приїжджали заготівельники, за наші горіхи пропонували 12 гривень за кіло. Продали майже 20 кілограмів. Решту вирішили почистити і вже продати самі ядра. Так вигідніше”.

 

Скупники без проблем забирають горіхи із дому, потім відвозять на оптові бази. Там формуються партії на експорт до Білорусі, Туреччини, країн Європи. В основному господарі продають горіхи скупникам на базарі, у кого є вихід і великі об'єми врожаю, самі намагаються перевезти товар до оптових точок в Запоріжжя.

Хоч 100 гривень за кілограм лущених горіхів це не так вже і багато, проте чимало «горіхових заробітчан» задоволені таким прибутком.

 

Пологівчанка Ольга знає, де ростуть горіхи на мікрорайоні Пологи - 5.

 

Вже не перший рік жінка заробляє копійчину до пенсії, збираючи і здаючи горіхи.

 

“На битих горіхах рятуюся. По сезону це непогана надбавка до моєї мінімальної пенсії. Вистачає на харчі і ліки. За день набиваю до 5 кілограмів. Дивлюся телевізор і лузаю. Потім на базарі одній жіночці здаю оптом по 100 гривень за кіло. Якщо постояти на базарі самій, можна виручити більше, але це займає час і за місце потрібно платити.”

 

Плоди Ольга б’є спеціальною часничницею, яка має заглибинку для горіхів. “Хто ж набив руку, може «бити на пляшку». У горловину пляшки з-під шампанського треба покласти горіх вужчою частиною донизу і бити молотком. Що товща оболонка, то сильнішим має бути удар. Але його теж треба правильно розрахувати аби не розбити в кашу”, - ділиться жінка.

Таких “підприємців”, як Ольга, вистачає й по місту. Віктор так само не оминає місцин, де ростуть горіхи.

 

“Власних дерев у мене немає, але знаю багато дворів, де вони ростуть, а люди там не проживають. Коли є господар біля хати, завжди питаюся, чи можна збирати горіх. Рідко хто відмовляє. Бити горіх у мене не вистачає терпіння, я його здаю у скоринці. Небагато грошей виручаю, проте в прямому сенсі - це гроші, що “впали з дерева.”

 

Стосовно нічийних горіхових дерев, варто б зазначити, що то твердження є умовним. Люди, які виїздять у пологівські посадки заради наживи твердять, що межі горіхових плантацій там давно поділені між зацікавленими особами переважно ромської національності, і новачків туди просто так не пустять…

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

11
Супер
6
Сміх
6
Жах
16
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)