Пологівців закликають зберегти кургани

18 Березня в 12:35  0  1053

КультураПологівців закликають зберегти кургани

Загадки тисячолітньої історії зберігають у собі застиглі в українському степу кургани. Кожен із них — це неповторна й унікальна могильна споруда. Під товщею землі приховані складні системи ходів, похоронних камер, заслонів, кам’яних конструкцій, жертовників.

 

З початком весняно-польових робіт розпочинаються роботи на полях. Рукотворні степові пагорби знищуються не тільки злочинними шукачами скарбів, а й розорюються при оранці та обробці полів кургани, втрачаючи свій первинний вигляд. Тому відділ культури і туризму Пологівської райдержадміністрації звертається до всіх користувачів та власників земельних ділянок з проханням звернути увагу на поля, де розташовані пам’ятки археології.

 

Відповідно до закону України «Про охорону культурної спадщини» усі пам'ятки археології, в тому числі ті, що знаходяться під водою, включаючи пов'язані з ними рухомі предмети, є державною власністю, та в цьому ж законі зазначено, що за незаконне проведення археологічних розвідок, розкопок, інших земляних чи підводних робіт на об'єкті археологічної спадщини, а також за умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини чи їх частин винні особи притягаються до кримінальної відповідальності.

 

На жаль, з року в рік руйнуються кургани: розорюються «дбайливими господарями», грабуються «чорними археологами»-мародерами та шукачами металу. А, між іншим, збитки, завдані державі від руйнування курганів, можуть сягати мільйонів гривень.

 

Не нові закони про охорону культурної спадщини і не поправки до них, а виконання існуючих законів, притягнення до відповідальності осіб, причетних до знищення курганів, та координація дій державних і наукових закладів, що займаються цією роботою, врятують «курганну» спадщину, що ще залишилася в Україні.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

5
Супер
2
Сміх
6
Жах
6
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

 

Пологи (г.)