Польща чекає заробітчан з України, з ними не виникає жодних проблем

28 Листопада в 07:08  0  530

На Вкраїні та у світіПольща чекає заробітчан з України, з ними не виникає жодних проблем

Експерти оцінюють кількість працюючих у Польщі українців на рівні 800 тис. – 1 млн осіб

 

Польща планує в найближчі роки залучити додатково 1 млн трудових мігрантів з України, Білорусі та В’єтнаму, позаяк вони добре себе зарекомендували на ринку праці.

 

Про це повідомив президент Союзу підприємців і роботодавців Польщі Цезарій Казмерчак.

 

“У найближчі роки Польщі буде необхідний 1 млн трудових мігрантів. І ми зацікавлені в мігрантах з трьох напрямків: Україна, Білорусь і В’єтнам. Це три групи працівників, які добре себе зарекомендували в Польщі, з ними не виникає жодних проблем”, – сказав Казмерчак.

 

Він зазначив, що працівники з цих трьох країн найбільш законослухняні і не приїжджають в розрахунку на одержання допомоги, на відміну від жителів інших країн.

 

Також Казмерчак підкреслив, що, за підрахунками польського уряду, в країні вже працює 1 млн українців, які дуже добре інтегруються в місцеву культуру.

 

“Нам не потрібно займатися їх інтеграцією, вчити мови, вирішувати питання житла, тому що вони добре з цим справляються самі. І польський уряд це прекрасно розуміє. Ми не хочемо приймати мігрантів з Північної Африки, які здебільшого не працюють”, – сказав він.

 

Казмерчак повідомив, що Польща розраховує за допомогою мігрантів покрити нестачу польських працівників, що виникла з кількох причин. Перша – низька народжуваність, яка сьогодні становить 1,3 дитини на сім’ю, тоді як необхідно досягти показника 2,15 дитини на сім’ю. Для цього Польща впровадила програму підтримки сімей з двома та більше дітьми. Їм виплачують щомісяця трохи більше 100 євро на другого і наступних дітей.

 

Другою проблемою стало те, що після вступу до Євросоюзу з Польщі виїхало близько 2 млн працездатних громадян. Зараз Польща працює над тим, щоб мотивувати їх повертатися в країну.

 

Ще однією проблемою є те, що в Польщі нещодавно був знижений пенсійний вік, що в майбутньому буде негативно позначатися на кількості працездатного населення.

 

За словами Казмерчака, якщо проблему низької народжуваності можна вирішити протягом 25 років, проблему повернення поляків на батьківщину – протягом 2 років, то процес трудової міграції можна налагодити досить швидко.

 

Як повідомлялося, експерти оцінюють кількість працюючих у Польщі українців на рівні 800 тис. – 1 млн осіб, а за даними польської сторони таких трудових мігрантів налічується близько 1 млн осіб.

 

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Loading...

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...

evrostil_neww.jpg

Пологи (г.)