Експертна рада «ЗА МАЙБУТНЄ» складає програму розвитку області

15 Вересня в 14:15  0  1269

У регіоніЕкспертна рада «ЗА МАЙБУТНЄ» складає програму розвитку області

Скоро ми будемо обирати людей, які розвиватимуть наші міста, селища та села найближчі п’ять років. Яке майбутнє на нас чекає? Як зробити так, щоб Запорізька область не перетворилася на околицю Дніпра, а наші люди жили, працювали та заробляли на своїй землі?

 

Ці питання обговорювали учасники експертної ради «ЗА МАЙБУТНЄ», до якої увійшли відомі вчені, промисловці, підприємці, аграрії, медики та ековолонтери.

 

 

Ректор Запорізького національного університету, професор та досвідчений управлінець Микола Фролов розповів про відродження економічного потенціалу нашого регіону. Головна проблема – занепад промисловості. Енергомісткі виробництва змушені купувати електроенергію у п’ять-шість разів дорожче, аніж у Європі. У той же час половина блоків Запорізької АЕС, яка дає найдешевшу електроенергію, стабільно простоює. А винна в усьому неефективна державна політика.

 

Микола Фролов впевнений – великим заводам слід дати можливість укладати прямі договори з НАЕК «Енергоатом». Також потрібна підтримка наших підприємств – Пологівського МЕЗу, «Дніпрокераміки», «Коагулянту» від місцевих депутатів. Залучити інвесторів з довгостроковими проектами дозволить обласна програма розвитку індустріальних парків і дата-центрів. Однак для цього у громади потрібно обрати грамотних і підготовлених людей, а не «нові обличчя» із Фейсбуку.

 

За словами депутата обласної ради Геннадія Фукса, запорука успішного бізнесу – економічні свободи та загальні для всіх правила. Перше з них – не допускати рейдерства та свавілля силовиків. Підприємці повинні почуватися захищеними, мати можливість на прозорому аукціоні купити чи взяти в оренду землю і комунальне майно. Стартапам допоможе обласна програма пільгового кредитування «1 3 5». Для ОСББ приймуть програму утеплення стін, заміни вікон та дверей, оновлення комунікацій.

 

«Економіка та екологія тісно пов’язані, надприбутки не вартують життя і здоров’я людей», - відзначає ековолонтерка Олеся Крамаренко. На думку експертів «ЗА МАЙБУТНЄ», прийшов час відновити діалог влади, громадськості та великих підприємств. Основна мета – зменшити викиди найшкідливіших для здоров’я речовин, домогтися винесення за місто найбрудніших виробництв і залишати в області 100% екологічного податку. Важливо врятувати від вирубки наші посадки та боротися з випалюванням стерні. У рамках програми «Зелені легені Запорізького краю» за п’ять років ми висадимо 2000 гектарів лісу та підвищимо лісистість області вдвічі.

 

Продовження децентралізації, наповнення місцевих бюджетів, реальна передача влади громадам – пріоритети для експертів команди «ЗА МАЙБУТНЄ» Аскада Ашурбекова, Олега Кузьменка (Пологівський район), Наталі Циби (Гуляйпільський район), Тетяни Краснової (Більмацький та Розівський райони), Артема Залуніна (Оріхівський район).

 

 

Потрібно, щоб у місцеві депутати пройшло більше ініціативних і активних людей. Вони розроблять інвестиційний план і покрокову стратегію для кожної території. У свою чергу, обласна влада запропонує програму розвитку інфраструктури ОТГ, придбає пересувні ФАПи для маленьких сіл, протягне руку допомоги бюджетникам, що втратили роботу через адміністративно-територіальну реформу, змусить перевізників зробити регулярні автобусні рейси до кожного, навіть невеличкого населеного пункту.

 

Учасник експертної ради «ЗА МАЙБУТНЄ», відомий кардіолог, професор Віталій Сиволап знає, як зробити медицину доступною для людей. Перші кроки – відновити поліклініки та консультації вузьких спеціалістів, повернути ФАПи, встановити регіональну надбавку для інфекціоністів, медиків «швидкої допомоги», співробітників протитуберкульозних і психіатричних диспансерів.

 

Пріоритет для експерта команди «ЗА МАЙБУТНЄ», журналіста і турботливого батька Володимира Москаленка – майбутнє наших дітей. Це – і затишні садочки з новенькими меблями і теплими вікнами, і перетворення бібліотек у класні молодіжні хаби, сучасні тренажери для ДЮСШ. Для талановитих юнаків і дівчат із сільської місцевості ухвалять обласну програму грантів, а в кожному райцентрі відкриють безкоштовні шахові школи.

 

Експертна рада «ЗА МАЙБУТНЄ» продовжує обговорення проекту програми і відкрита до діалогу з усіма небайдужими жителями області.

 

Ми чекаємо на Ваші пропозиції за електронною адресою zpmaibutne@meta.ua.

 

Майбутнє належить усім!

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

8
Супер
14
Сміх
9
Жах
12
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)