Що буде з цінами на автогаз в Україні

16 Серпня 2021 08:37  0  1055

На Вкраїні та у світіЩо буде з цінами на автогаз в Україні

Вартість скрапленого автомобільного газу і далі зростає вже кілька тижнів поспіль

 

У перші дні серпня вартість скрапленого автомобільного газу в Україні перевищила 17 грн/л і, схоже, не збирається на цьому рівні зупинятися. Що ж викликало подорожчання автогазу в нашій країні, що буде з цінами до кінця серпня, і чи є надія на їхнє зниження?

 

У червні–липні на вітчизняному ринку скрапленого газу виникла напруга через збій поставок із Росії, і нині цей форс-мажор продовжує впливати на ситуацію, у тому числі, цінову.

 

За словами експерта нафторинку Олександра Сіренка, майже 80% автогазу в Україні - це імпорт, при цьому частка у ньому російського пального становить від 30% до 40%.

 

Зараз поставки з Росії ближче до нижнього рівня, і пов'язано це з тяганиною, що виникла при зміні трейдера державної компанії «Роснафта» для України.

 

«Будь-яка криза з пропан-бутаном в Україні за останні п'ять років так чи інакше пов'язана з «Роснафтою», сказав Сіренко. За його словами, на внутрішній ринок надійшли ще не всі обсяги, які замовляли у червні–липні: «Вони дос, або в дорозі, або розмитнюються - ресурс по бухгалтерії є, але в наявності його немає».

 

За словами аналітика, зростає попит на скраплений газ у Польщі, Болгарії, Туреччині, які також активно використовують цей ресурс.

 

Ще одним великим постачальником зрідженого газу в Україну є Казахстан, який також останнім часом скорочує обсяги поставок. «Начебто цей ресурс пішов на російський ринок, тому потихеньку обрізають українських трейдерів», - говорить Олександр Сіренко.

 

Третій важливий постачальник нашої країни – Білорусь, у першу чергу Мозирський НПЗ, і на цьому напрямку ситуація теж складається не найсприятливішим для нас чином: «Слава Богу, він (НПЗ) виходить з ремонтного коматозу, але якщо за довгими договорами він постачає, то споту ми поки не бачимо».

 

Таким чином, зростання цін на автогаз в Україні найближчим часом триватиме. «У короткостроковій перспективі роздріб буде наздоганяти гурт – підвищення буде, але не стрімке і не на значну величину, – каже Олександр Сіренко. – Ціни на ринку вирівняються, всі трейдери будуть працювати в коридорі 17-17,9 гривні/літр».

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

2
Супер
4
Сміх
4
Жах
14
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)