В Україні заборонили найпопулярнішу бухгалтерську програму 1С. Що тепер робити бухгалтерам?

19 Травня в 12:07  0  884

АктуальноВ Україні заборонили найпопулярнішу  бухгалтерську програму 1С.  Що тепер робити бухгалтерам?

На сьогодні в Україні програмними продуктами «1С: Підприємство» користується близько 300 тис. компаній

 

Економічні санкції, введені президентом Петром Порошенком, поширюються на відому компанію-постачальника ERP-систем «1С» і на деякі інші IT-компанії. Обмежувальні заходи поширюються на російську компанію «1С» і її дочірні підприємства в Україні. Українському бізнесу вже у недалекому майбутньому доведеться освоювати нові програми.

 

Як буде працювати бізнес


Російської програмою «1С» в Україні користуються 300 тисяч компаній, це близько 80% усього бізнесу. В першу чергу санкції відносно розробника стосуються безпосередньо підприємців, вважає голова ради директорів Аудиторської фірми «Аксьонова та партнери», екс-заступник міністра фінансів Олена Макеєва. На думку експерта, гідної альтернативи програмі «1С» в Україні немає. «Існує гострий дефіцит бухгалтерських кадрів, далеко не кожен бухгалтер вміє користуватися іншими програмами. Та навчання вимагає значних інвестицій грошей і часу - професія вимагає повного переозброєння», - впевнена Олена Макеєва.

 

Як відзначають експерти, за чинним законодавством, підприємства, які будуть використовувати програму «1С», покарати не можуть. «Санкції вводяться щодо заборони нових торгових операцій, які зазначені у переліку. Тобто, ви не зможете офіційно купити програмний продукт «1С» на новий період часу безпосередньо у компанії, яка вказана в списку. Якщо у вас вже встановлено пакет програм, то ви ним можете користуватися до закінчення терміну угоди про використання. Інше питання, як часто розробник робитиме оновлення, розуміючи, що найближчим часом український бізнес буде переходити на інші програмні продукти», - зазначила юрист Марія Коваль.

 

На що міняти «1С»


Фактично, як розповів регіональний менеджер з розвитку компанії TotalSoft Роман Кифяк, є три переваги програм 1С.


Перше - вартість. Вона може стартувати від декількох тисяч гривень і може коливатися від 10 тис. грн. до кількох десятків, а то і сотень тисяч гривень (все залежить від масштабу компанії).


Друге - швидкі оновлення. ПО швидко оновлюється, так як готувати оновлення продукту починають паралельно з прийняттям змін до українського законодавства. Для цього є штат юристів і бухгалтерів. У деяких компаній підготовка оновлень займає приблизно тиждень після прийняття чергового нормативу.


Третє - мова. Інтерфейс може бути українською або російською мовою, але в разі необхідності спілкування з розробниками програми доводиться вести англійською, що не всім зручно.
До того ж під платформу 1С пишеться багато спеціальних додатків, під конкретні потреби окремих підприємств. Тому і вибір облікової системи (ERP) для підприємства - дуже складне завдання. Адже у кожній галузі є свої особливості: у АПК свої, у страхових або лізингових компаній - свої.


ПО повинно бути готове до можливих галузевих змін. І компанія, яка має намір відмовитися від 1С, витратить не один місяць тільки для того, щоб вибрати найбільш зручний варіант.

 

З перших вуст


У компанії «Єврософтпром», яка володіє правами на використання торгових марок «1С» в Україні, повідомили, що прямої заборони на торгівлю продукцією «1С» в Україні немає.


«Санкції вводять заборону на діяльність деяких компаній. Тому компанії-франчайзі, які вже викупили продукцію «1С» і не потрапили в санкційні списки, зможуть продавати її кінцевим користувачам і далі. Що стосується підтримки вже існуючих клієнтів, то ми зробимо все можливе, щоб оновлення виходили вчасно», - зазначили представники компанії.

 

Владислав Лагода, начальник відділу АСУ ПрАТ «Пологівский ОЕЗ», теж не бачить у забороні «1С» проблеми.


- Бухгалтерам нашого заводу, як і у більшості областей України, не треба хвилюватися через цю заборону. Так, платформа 1С - російського походження, але оновлення і подальшу розробку проводять вже українські компанії. Українські оновлення локалізовані саме на українському законодавстві, яке суттєво відрізняється від російського. А, як відомо, заборону накладено на компанії, а не на продукцію. Тому ми продовжуємо працювати, - відзначає фахівець.

 

 

 

 

Автор: Марія КАІРА

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

Тисни сюди

evrostil_neww.jpg

robota_200_200_1.jpg

robota_200_200_2.jpg

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)