Новий закон про комунальні послуги: платитимо і за себе, і за сусіда

7 Серпня в 12:22  0  1821

АктуальноНовий закон про комунальні послуги: платитимо і за себе, і за сусіда

Згідно з новим законом про комерційний облік комунальних послуг показники за опалення і воду будуть пропорційно розподілятися по всіх квартирах. Проте, декого закон зобов'яже платити і за опалення місць загального користування, і за втрати. Закон підписаний президентом, вступив в силу з 2 серпня. Згідно з ним, водоканали повинні встановити будинкові лічильники протягом двох років. Якщо вони не зроблять це до 2019 року, водоканали штрафуватимуть.


Цей закон стосується як лічильників води, так і лічильників тепла. А так, як в Пологах централізованого опалення немає, дехто подумає, що закон його не стосується. Це помилка. Індивідуальне опалення не виключає встановлення загально будинкового лічильника. У цьому разі мешканці будуть окремо сплачувати і за тепло по квартирному лічильнику, і окремо за опалення місць загального користування і за втрати.


В Пологах вже почали роботу з метою виконання закону. Головний напрям – вода.


- Закон передбачає, що ми повинні установити лічильники води на вході в будинок. У нашому місті таких лічильників поки що 18, але всі вони ставилися давно. Згідно із новим законом, контролер та представник будинку знімають показання з будинкового лічильника. Наприклад, будинок накрутив за місяць 100 кубів. Але кожен господар квартири подав свої дані, наприклад, 1 куб, і в сумі на 32 квартири вийшло 32 куби. А ось неоплачені куби водоканал розподілить між всіма мешканцями. Так, у платіжках до вказаних даних буде додано 1-2 куби. Іншими словами, ми будемо платити за себе і за сусіда, а той, як крав воду, так і крастиме її далі. Як відбуватиметься цей процес, я не уявляю. Передбачаю, що ця ситуація стимулюватиме мешканців багатоповерхівок до створення ОСББ, управляючих компаній. Тоді мешканці можуть на спільних засіданнях між собою розбиратися, хто скільки води накрутив, хто за що платитиме, - пояснює голова Пологіскої міської ради Юрій Коноваленко.


Для виконання цього закону, за словами мера, міська рада має розробити проекти на всі 100 багатоповерхових будинків, розрахувати діаметр труби, встановити лічильники, розрахувавши так, щоб у людей не було до них доступу. Ключі у такому випадку будуть у старшого будинку і контролера.


В законі прописні три варіанти встановлення будинкових лічильників. Перший - лічильник встановлює надавачі послуг (водоканал). При цьому закон передбачає, що водоканал матиме справу з будинком як з юридичною особою, тобто з ОСББ. І жителі ОСББ відшкодовують підприємству встановлення лічильника. Другий варіант: якщо жителі не довіряють водоканалу, їм надаються технічні умови на встановлення лічильника, і вони його встановлюють самостійно. Третій варіант: за кошти місцевих бюджетів. В Пологах можуть мають право на життя всі ці три варіанти.


Яка робота вже ведеться у цьому напрямку в приватному секторі, читайте у свіжому номері газети «Районка» від 9 серпня.

 

 


 

 

Автор: Марія КАІРА

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Всего комментариев: 1

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

 1  Владислав Лагода   alt 08.08.2017 16:21
Просто "чудовий" закон ! Покази домового лічильника і суми всіх лічильників по квартирах не зійдуться ніколи. Навіть при ідельному знятті показників в один і той же час. Класи лічильників різні. І похибки теж. Розбіжність може доходити до 10 куб. м. на місяць.
А якщо в когось лічильник несправний и занижує покази ? Чому це повинно бути моєю проблемою і я повинен буду платити за нього ?
Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

evrostil_neww.jpg

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)