З грошима номіналом 25 копійок, в туалет не пустять

29 Вересня 2020 14:05  0  1701

Події містаЗ грошима номіналом 25 копійок, в туалет не пустять

У Пологах продавці відмовляються приймати монети 25 копійок

 

З обігу вони вийдуть тільки 1 жовтня, проте вже сьогодні їх навідріз не бажають брати у більшості торговельних пунктах міста.


З 1 жовтня в Україні не можна буде розраховуватися за товари чи послуги банкнотами старого зразку. З обігу виводять купюри номіналом від 1 до 200 грн.

 

Пологівців, які поспішили витратити дрібні гроші, спіткало розчарування - приймають їх не скрізь.

 

Журналісти “Районки” намагалися з'ясувати, яка ситуація з прийманням монет номіналом 25 копійок станом на вівторок, 29 вересня. Як виявилось, продавці не хочуть возитися з дріб'язком та відмовляються продавати товар за монети в останні дні.

 

- Навіщо вони мені потрібні! Не хочу їх брати і все, - відповіла продовчиня у хлібному лотку по центральній вулиці Єдності, коли журналісти намагалися дати 25 копійок.

 

Більшість продавців ринку “Хитрий” також відмовили продати товар за дрібні гроші. Кажуть, що не мають часу потім бігати у банк їх міняти.

 

Відмовляли брати 25 копійок не тільки у магазинах, а й за оплату туалету, що розміщений на території автовокзалу. Жіночка, яка там працює, у грубій формі навідріз відмовила у відвідуванні вбиральні:\


- Навіщо воно мені треба, я що їх бігатиму мінятиму? Йдіть сходіть куди інде, - мовила пані.

 

В аптеках міста продати товар провізори не відмовились, але попередили, що такими грошима розраховуватися можна тільки до 1 жовтня.

 

У мережевих магазинах міста, оплату 25 копійками здійснюють, але неохоче, просять знайти інші гроші.

 

Продати товар без проблем погодились продавчині магазинів, розташованих на центральній алеї міста, аргументуючи тим, що їм недалеко до банків, аби потім поміняти гроші. Аби тільки клієнт залишився задоволений.

 

Хто ж правий? Відмова брати такі копійки - це пряме порушення закону? По факту, це все-таки гроші, які ще не вийшли з обігу. І навряд чи молода мама або немічна жінка похилого віку після 1 жовтня піде до банку, щоб здати жменю дріб'язку. Та до усього іншого, ще й хамлять скрізь!

 

Нагадаємо, користуватися не можна буде банкнотами, що випускалися до 2003 року. З обігу виводять усі такі купюри: паперові 1, 5, 10, 20, 50, 100 та 200 грн. Разом з ними перестануть приймати і монети номіналом 25 копійок.

 

Тим, в кого ще залишилися такі купюри, можна буде їх обміняти. Заміна старих грошей на нові відбуватиметься безкоштовно протягом 3 років. До 2021 року це можна буде зробити у будь-якому банку, а з 2021 до 2023 року – у відділеннях НБУ та уповноважених банків: ПУМБ, Райфайзен, Ощад, Приватбанк.

 

 

 

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

6
Супер
9
Сміх
21
Жах
46
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

IMG_8942.jpg

Пологи (г.)