З 1 квітня в Україні хочуть запровадити електронний лікарняний

11 Лютого в 13:11  0  553

На Вкраїні та у світіЗ 1 квітня в Україні хочуть запровадити електронний лікарняний

Нововведення стартує з 1 квітня, воно має зробити процес видачі лікарняних більш прозорим.


З 1 квітня цього року в Україні планують запровадити електронний лікарняний. Про це заявив заступник міністра соціальної політики Олег Коваль:

 

- З 1 квітня в Україні з’являться електронні лікарняні. Це буде перший етап, але цей крок дозволить навести лад у системі та продовжити боротьбу з корупцією у сфері соціального страхування. Нам потрібні незворотні зміни, які покращать ситуацію у системі соціального страхування України, – наголосив Олег Коваль. За його словами, електронний лікарняний принесе більше прозорості та відкритості у процес видачі лікарняних. - Цей крок передбачає автоматизацію процесів та дає можливість відслідкувати весь процес оформлення лікарняного: кожен лікар, який видає лікарняний, повинен буде підписати документ своїм цифровим підписом в електронній системі. Інформація через реєстр у Пенсійному фонді буде автоматично передана у Фонд соціального страхування – в установі одразу знатимуть, що людина захворіла і повинна отримати компенсацію – оскільки є платником єдиного соціального внеску. Весь процес буде прозорим, – пояснив заступник міністра.

 

Серед гарантій прозорості у системі електронних лікарняних він назвав такі пункти: кожен лікарняний повинен бути підписаний електронним цифровим підписом – запроваджується персональна відповідальність лікаря, який видав цей документ; електронний обіг дасть можливість відслідкувати, чи лікарняний видав профільний лікар: адже часто трапляються випадки, коли лікарі дають документи щодо хвороб, які не відповідають їхньому профілю, а це – потенційні корупційні ризики;

 

Мінсоцполітика зможе боротися та відслідковувати потенційні «схеми», коли «на лікарняний» іде половина співробітників підприємства, які по факту продовжують працювати, але отримують ще й виплати з Фонду соцстрахування. Перший етап впровадження електронного лікарняного стане можливим завдяки старту проєкту e-Health, головним розпорядником якого є Міністерство охорони здоров’я.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

4
Супер
12
Сміх
5
Жах
12
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)