Які зміни чекають на українців вже з 1 жовтня?

30 Вересня 2020 08:56  0  1854

АктуальноЯкі зміни чекають на українців вже з 1 жовтня?

Щороку осінь є своєрідним рубежем, після якого країна починає жити за новими правилами – зміни у галузі медицини, подорожчання комунальних послуг та продуктів, нові правила виплати пенсій та підвищення мінімалки – ці зміни зазвичай стартують у вересні або жовтні.

 

Перший день жовтня вже завтра, тому ми вирішили нагадати, що саме чекає на українців з цього дня, і як це відобразиться на нашому житті.

 

Монети та купюри
Вже з жовтня 2020 року всі банкноти, введені в обіг до 2003 року, а також монети 25 копійок не прийматимуться при оплаті і будуть вилучені з обігу.

 

Дорожні зміни
З 1 жовтня по 1 травня всі водії мають вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар. Це вбереже учасників автотранспортного руху від ДТП.

 

Вибори
25 жовтня в Україні пройдуть місцеві вибори: українці обиратимуть депутатів місцевих рад (сільських і селищних, міських, районних та обласних, районних у містах), а також міських голів майже усіх міст, сіл і територіальних громад.

 

Касові апарати у торгівлі
З 1 жовтня оснастити РРО (реєстраторами розрахункових операцій), тобто касовими апаратами, мають ФОП ІІ–IV групи. Поки що РРО не є необхідністю ФОП І групи, якщо їхній дохід не перевищує 300 тисяч грн., а також тим, хто реалізовує на ринках городину та вживані власні речі.

 

Перехід на зимовий час
Годинники назад потрібно буде перевести вже в ніч з 24 на 25 жовтня. О 4:00 ранку мають бути переведені стрілки на 3:00.

 

IBAN і Україна
Жовтень стане для українських банків останнім місяцем, коли рахунки відкриватимуться за старими стандартами. IBAN, що «зайшов» в Україну ще 5 серпня, стане обов’язковим стандартом в усіх банках вже 1 листопада. Отож, протягом жовтня клієнти українських фінустанов отримуватимуть від своїх банків дані щодо зміни діючого рахунку за стандартом IBAN. А з 1 листопада реквізити усіх без виключення банківських рахунків уже складатимуться з 29 літерно-цифрових символів.

 

Восени – на службу
З 1 жовтня в Україні розпочнеться осінній призов юнаків на строкову службу до Збройних Сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби та Державної спеціальної служби транспорту. Так, хлопці віком призовного віку – від 20 до 27 років – служитимуть протягом 18-ти місяців, а призовники, що отримали вищу освіту – рівно рік.

 

Обіцяний «Офіс пацієнта»
Міністерство охорони здоров’я не обіцяє ввести це нововведення для українців з 1 жовтня, проте анонсує, що з кінця вересня-початку жовтня проект все ж має запрацювати.
«Офіс пацієнта» є інструментом безпосередньої комунікації пацієнтів з Міністерством охорони здоров’я на кшталт гарячої лінії. Проект має на меті розгляд скарг пацієнтів стосовно порушення їхніх прав у медичних закладах та щодо неякісного медичного обслуговування.

 

За результатами розгляду скарг пацієнтів представники МОЗу без попередження перевірятимуть заклади охорони здоров’я, щоб особисто пересвідчитися у рівні надаваної медичної допомоги.

 

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

9
Супер
4
Сміх
24
Жах
11
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

IMG_8942.jpg

Пологи (г.)