Колекторів можна не страшитися: держава узаконила їх роботу

13 Серпня 2021 08:38  0  897

На Вкраїні та у світіКолекторів можна не страшитися: держава узаконила їх роботу

14 липня набув чинності закон, що покликаний захистити боржників від недобросовісних колекторів. Таким чином діяльність колекторів буде легалізована і встановлюються відповідні правила для спілкування їх з боржниками. Закон має певні обмеження для колекторів.

 

Їм відтепер заборонено:

зустрічатися з боржниками без попередження;
взаємодіяти з ними з 20:00 по 9:00 ранку, а також у вихідні та неробочі дні;
шкодити репутації;


при першому контакті колектора з боржником перший має повідомити повну назву кредитора, своє ім’я, номер телефону та адресу для листування;


заборонено телефонувати з прихованих номерів;


використовувати написи чи зображення на конвертах, що надсилаються боржнику, з яких можна зрозуміти, що людина має непогашений борг;


вводити в оману про термін погашення та розміри боргу, а також вимагати компенсацію за роботу колекторів та вартість заходів, які були направлені на погашення боргів;


користуватися сервісом автоматичного дзвінка частіше ніж 30 хвилин на добу;


сповіщати третіх осіб про борг чи вимагати від них його погасити, якщо ці люди не вказані у кредитному договорі;


взаємодіяти з боржниками більше ніж 2 рази на добу із винятком, коли ініціатива такої взаємодії іде від боржника;


використовувати погрози, шантаж або застосовувати психологічний чи фізичний тиск на боржників;
шукати дані боржників через подорожі, за станом здоров’я, по графіку роботи чи інформації у соціальних мережах.

 

Закон, що набув чинності у липні, має виключити випадки використання нецензурної лексики, погроз і морального тиску на людей та інших осіб при врегулюванні простроченості боргу. Крім того, що Національний банк України планує проводити перевірки, звертаються до громадян за допомогою. Якщо боржник вважає, що встановлені правила для колекторів порушуються, необхідно звертатися зі скаргами.

 

Повідомляти про порушення можна у Національний банк України чи до відповідального від Верховної Ради по правах людини. Також, якщо ви чуєте погрози на свою адресу чи вважаєте, що колектори займаються вимаганням або шантажем, можете звертатися і у Національну поліцію. Чим більше буде скарг, тим скоріше колектори навчаться поводитися із боржниками і вести цивілізовану бесіду. Важливо: при зверненні, наприклад, у Національний банк України, розповісти про себе, ситуацію та вказати контакти.

 

Ними є:
ПІБ
Місце проживання
Ваша електронна адреса
Суть запитання, пропозиція чи скарга.

 

Як саме будуть узаконювати ринок колекторів в Україні?
З 14 липня всі компанії, які хочуть займатися колекторським бізнесом, мають перебувати в реєстрі колекторів. Якщо ж банки чи мікрофінансові організації будуть залучати до повернення боргів колекторів не з реєстру, отримають штрафи від 85 тис.грн. до 136 тис.грн. або втратять ліцензію.

 

Ті колекторські організації, які хочуть знаходитись у державному реєстрі, повинні подати бізнес-план, інформацію про керівників та працівників, про власників та структуру власності. Реєстр буде відкритим. За розгляд документів колекторам та їх компаніям необхідно буде сплатити 24 тис. грн. Ті, хто не встигнуть подати документи до 13 серпня у реєстр колекторів, будуть поза законом.

 

Також держава буде регулювати відносини банків та мікрофінансових організацій із незаконними колекторськими компаніями. Так, при такій співпраці кредитори можуть отримати штраф або взагалі втратити свою ліцензію.

 

Держава закликає боржників не бути осторонь закону і повідомляти про випадки порушення правил з боку колекторів, щоб Нацбанк, Верховна Рада та поліція вчасно реагувала на діяльність недобросовісних кредиторів.

 

Автор: Євгенія ГОНЧАРОВА-КЛЮЄВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

7
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)