Юрист і К

1 Грудня 2015 15:29  0  1825

Запитай у "РАЙОНКИ"Юрист і К

«Багато цікавого чула про шлюбний договір. Скажіть, будь ласка, чи актуальний він наразі? В чому він полягає?» Олена, 23 роки.

 

Відповідає помічник судді Пологівського районного суду Олександр Харченко:

 


 

- Шлюбний договір регулює майнові відносини між подружжям, визначає їхні майнові права й обов’язки, однак не може регулювати особисті відносини подружжя, а також особисті відносини між ними та дітьми.

 

Договір не може зменшувати права дитини, а також ставити одного з подружжя у невигідне матеріальне становище. Слід зазначити, що в цій угоді мають регулюватися не всі питання життя сім’ї, а лише питання майнової сфери. За шлюбним договором не може передаватися у власність одному з подружжя нерухоме майно та інше майно, яке підлягає державній реєстрації. Укладається шлюбний договорі у письмовій формі і посвідчується тільки нотаріусом. Якщо шлюбний договір укладено до реєстрації шлюбу, він починає діяти лише з дня реєстрації шлюбу, а якщо укладено подружжям - із дня нотаріального посвідчення.

 

Також може бути встановлено загальний строк дії договору і строки тривалості окремих прав та обов’язків. Сторони також можуть домовитися про можливий порядок поділу майна (у тому числі і у разі розірвання шлюбу). Якщо один із подружжя вселяється в житлове приміщення, яке належить другому, то сторони у шлюбному договорі можуть домовитися про порядок користування ним. Одностороння зміна умов договору не допускається: змінено може бути тільки подружжям. Угода про шлюбного договору посвідчується нотаріусом. А розірваний на вимогу одного з подружжя шлюбний договір може бути за рішенням суду.

 

Шлюбний договір регулюється главою 10, статтями 92-103 Сімейного кодексу України. Він може бути укладений особами, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, а також подружжям. На укладення шлюбного договору до реєстрації шлюбу, якщо його стороною є неповнолітня особа (від 14 до 18 років), потрібна письмова згода їх батьків або піклувальника, засвідчена нотаріусом.

 

Задавайте юристу свої питання за телефоном (061-65) 2-36-76 або надсилайте на електронну пошту serval89@yandex.ua Ми оберемо найактуальніші питання, відповідь на які ви зможете знайти на www.rayonka.com щовівторка та щочетверга, у рубриці «Запитай у «Районки».

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)