« ƒ”ћќё ѕ–ќ –≤ƒЌ≈ ћ≤—“ќ, або √ќЋќ¬Ќќё ¬”Ћ»÷≈ё Ѕ≈« ќ– ≈—“–”

27 „ервн€ в 11:20  0  2982

Ќародна новина« ƒ”ћќё ѕ–ќ –≤ƒЌ≈ ћ≤—“ќ, або √ќЋќ¬Ќќё ¬”Ћ»÷≈ё Ѕ≈« ќ– ≈—“–”

    ожноњ весни ѕологи набувають €коњсь дивноњ св€тковост≥. ƒерева од€гаютьс€ в зелен≥ шатра, комунальн≥ служби вигр≥бають залишки см≥тт€ ≥ бруду, що залишаютьс€ п≥сл€ довгоњ зими.

 

   “ож завжди приЇмно пройтис€ центральною вулицею, €ка, здаЇтьс€, зм≥нюЇтьс€ щомит≥. ѕершою ознакою в њњ зовн≥шньому вигл€д≥ були ≥ залишаютьс€ торговельн≥ заклади, €к≥ останн≥м часом набули сучасного стилю. “реба сказати, що це в традиц≥њ нашого м≥ста - забудовувати центр магазинами. Ќав≥ть перша назва тепер≥шньоњ вулиц≥ ћаксима √орького була "Ѕазарна".

 

   —ьогодн≥ ж споруджен≥ або осучаснен≥ силами приватних п≥дприЇмц≥в, €к≥ за власн≥ кошти й облаштували своњ магазини та прилеглу до них територ≥ю, вони приЇмно вражають своЇю неоднаков≥стю.

 

   ’от≥в би нагадати: к≥льк≥сть торговельних точок зростаЇ не т≥льки в ѕологах, а й по вс≥й ”крањн≥. «алишившись без роботи, люди п≥шли в торг≥влю, зайн€лис€ власним малим б≥знесом, щоб €кось звести к≥нц≥ з к≥нц€ми. “а €кщо в усьому цив≥л≥зованому св≥т≥ мета малого б≥знесу - отриманн€ прибутку, то зм≥ст украњнського б≥знесу - виживанн€. ћабуть, тому нас уже давно не дивуЇ присутн≥сть на ’итрому базар≥ серед продавц≥в колишн≥х вчител≥в, ≥нженер≥в...

 

   “а т≥льки чомусь не в≥ритьс€, що, в≥дкриваючи все нов≥ й нов≥ торгов≥ заклади, зможемо розв'€зати проблему безроб≥тт€ в м≥ст≥ з колись розгорнутою мережею промислових ≥ харчових п≥дприЇмств. ѕорожн≥ подв≥р'€ завод≥в продтовар≥в та "≤скра", €к≥ тривалий час не працюють, - сумне тому п≥дтвердженн€. јле це так, до слова.

 

   ўоправда, естетичний стан м≥ських вулиць, що знаход€тьс€ на в≥дстан≥ к≥лькох дес€тк≥в метр≥в в≥д центральноњ вулиц≥, ще далекий в≥д досконалост≥. “ут треба пильнувати, аби не поламати ноги на €мах ≥ вибоњнах чи не захр€сти в калюжах.

 

   ¬загал≥, вулиц≥ в наших ѕологах - то найболюч≥ша проблема. «а давньою традиц≥Їю, чимало з них нос€ть ≥мена соратник≥в прославленого вожд€ пролетар≥ату, €кий ≥ дос≥ застиг у гран≥т≥ й суворим погл€дом дивитьс€ на центр м≥ста. ј чи не про св≥тову революц≥ю мр≥Ї ¬олодимир ”ль€нов? ÷е ж з њњ допомогою кров'ю дов≥рливих мас в≥н хот≥в "совЇтизувати" всю ™вропу. јле, в≥дчуваючи потужну п≥дтримку м≥сцевих комун≥ст≥в, б≥льшовицький ≥дол надовго прописавс€ тут, залучивши до компан≥њ соратник≥в та однодумц≥в -  ос≥ора, ѕостишева, —вердлова,  ал≥н≥на,  арла ћаркса тощо, ≥менами €ких змережен≥ будинки. Ѕагато вулиць назван≥ ≥менами "героњв", €к≥ жодного в≥дношенн€ не мають не те що до ѕол≥г, а й до ”крањни загалом.

 

   ¬≥днедавна певн≥ над≥њ можна покладати на позитивн≥ зрушенн€ в культурному сектор≥ м≥ського житт€. Ќе секрет, що останн≥м часом под≥Їю номер один у ѕологах заслужено вважаЇтьс€ довгооч≥куване «оживленн€» буд≥вл≥ колишнього к≥нотеатру «ён≥сть». Ќарешт≥, €к то кажуть, крига скресла, ≥ ц≥Їњ весни полог≥вц≥ стали св≥дками другого народженн€ «ёност≥». ѕриЇмно бачити, що фасад колишнього к≥нотеатру набув оновленого вигл€ду. ўоправда, чомусь з'€вл€Їтьс€ й певна крихта смутку. ќсобливо, коли починаЇш приск≥плив≥ше вдивл€тис€ в те, що створили художники-дизайнери.

 

   ѕерше враженн€: люди, €к≥ працювали над оформленн€м фасаду, здалис€ мен≥ далекими в≥д художньоњ творчост≥.  омпозиц≥йно не вмотивован≥ назва закладу ≥ стил≥зована «хлопушка», €ка Ї нев≥д'Їмним атрибутом к≥ностуд≥њ, але аж н≥€к не к≥нотеатру. “ут б≥льше пасував би к≥нопроекц≥йний апарат. ÷е перше, що впадаЇ в око.

 

   Ќе зовс≥м доречн≥ тут ≥ фотопортрети ≥ноземних актор≥в, ≥мена €ких мешканц€м нашого м≥ста нев≥дом≥. “а ще й з к≥лькаразовим повторенн€м. як на мене, краще було б розм≥стити портрети попул€рних к≥ноактор≥в нашого рад€нського минулого.

 

   ўе одна прикр≥сть, на €ку неможливо не звернути увагу. „ому центр «розважальний», а не «культурно-розважальний»? ¬се ж таки думалос€, що новостворений центр продовжуватиме виконувати культурницьку м≥с≥ю в нашому м≥ст≥. ј не стане в р€д заклад≥в, под≥бних до «—акури» та «‘онтану».

 

   Ќасамк≥нець хот≥лос€ б м≥ськ≥й влад≥ порадити започаткувати традиц≥ю публ≥чного обговоренн€ под≥бних починань. јдже, €кщо не помил€юс€, владою все робитьс€ дл€ жител≥в м≥ста. “о чому б не запитати людей, €кими вони хот≥ли б бачити своЇ м≥сто. ќголосити ≥ провести публ≥чне обговоренн€ запропонованих проект≥в, €к це в≥дбуваЇтьс€ в ≥нших м≥стах.

 

   ќсь, наприклад, заговорили про буд≥вництво фонтану б≥л€ друкарн≥. јле €ким його бачить влада в найб≥льш «необжит≥й» центральн≥й частин≥ м≥ста? яким буде цей фонтан ≥ наск≥льки в≥н буде орган≥чно вписаний в навколишнЇ середовище? Ѕо саме в≥д цього залежить, чи «приживетьс€» в≥н у ѕологах. „и стане фонтан таким же улюбленим м≥сцем в≥дпочинку полог≥вц≥в, €к майданчик б≥л€ магазину «¬≥котек»?

 

   Ќе хот≥лос€ б, аби моњ думки залишилис€ т≥льки мр≥€ми бачити р≥дне м≥сто ще затишн≥шим й процв≥таючим.

 


ѕрислал: ќлександр ™ћ≈÷№

 

Ќашли ошибку? ¬ыделите и нажмите Ctrl+Enter   —истема Orphus

 

 

¬ рубрике "Ќародна€ новость" публикуетс€ люба€ информаци€ не содержаща€ рекламу, личную (конфиденциальную) информацию. »нформаци€ не €вл€етс€ официальной, не провер€етс€ и не рецензируетс€. –едакци€ за достоверность информации в разделе "Ќародна€ новость" не отвечает и ответственности не несет. –едакци€ может не раздел€ть точку зрени€ автора данной публикации.ћодератор имеет право на своЄ усмотрение блокировать часть информации или убрать еЄ полностью с публикации. ≈сли ¬ас не устраивает в чем-то опубликованный материал, выскажите своЄ мнение в комментари€х. ¬ исключительных случа€х ¬ы можете отправить свои претензии по адресу rayonka@gmail.com (не забудьте указать свои ‘»ќ, контактный телефон, email и если необходимо, свою должность) и администраци€ сайта св€жетс€ с ¬ами дл€ прин€ти€ дальнейшего решени€ вопроса о публикации статьи на сайте.

 

¬сего комментариев: 1

ƒл€ того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. ≈сли вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь –егистраци€.

 1  јлексей 28.06.2012 07:11
ј мне очень нравитс€ детска€ площадка по ул.ѕролетарской, там и маленький скверик и малые архитектурные формы. ј вот в центре предприниматели вроде бы и хорошее дело делают, но только каждый сам по себе...неужели архитектура и местные власти не могли об€зать все делать по единому шаблону? ¬ одном доме три, а то и четыре формы отделки и разделаны, как "веселые картинки"... ¬ы только посмотрите ...4 цвета фасада и 4 формы плитки на тротуаре в одном доме...это что, так надо??? Ёто не ввину частников...это упущение местных властей и это же не окраина...это сердце ѕолог...было бы это сердце еще и в местных чиновников...
ƒобавить комментарий
 омментарии публикуютс€ только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Ќовини за темою

ќстанн≥ новини

Loading...
Loading...

—“–ќ…ќѕ““ќ–√_10_07_18.jpg

oez_robota_16_07_18_3.jpg

 

oez_robota_16_07_18_2.jpg

 

oez_robota_16_07_18_1.jpg

ѕологи (г.)