З ДУМОЮ ПРО РІДНЕ МІСТО, або ГОЛОВНОЮ ВУЛИЦЕЮ БЕЗ ОРКЕСТРУ

27 Червня 2012 11:20  0  3699

Народна новинаЗ ДУМОЮ ПРО РІДНЕ МІСТО, або ГОЛОВНОЮ ВУЛИЦЕЮ БЕЗ ОРКЕСТРУ

   Кожної весни Пологи набувають якоїсь дивної святковості. Дерева одягаються в зелені шатра, комунальні служби вигрібають залишки сміття і бруду, що залишаються після довгої зими.

 

   Тож завжди приємно пройтися центральною вулицею, яка, здається, змінюється щомиті. Першою ознакою в її зовнішньому вигляді були і залишаються торговельні заклади, які останнім часом набули сучасного стилю. Треба сказати, що це в традиції нашого міста - забудовувати центр магазинами. Навіть перша назва теперішньої вулиці Максима Горького була "Базарна".

 

   Сьогодні ж споруджені або осучаснені силами приватних підприємців, які за власні кошти й облаштували свої магазини та прилеглу до них територію, вони приємно вражають своєю неоднаковістю.

 

   Хотів би нагадати: кількість торговельних точок зростає не тільки в Пологах, а й по всій Україні. Залишившись без роботи, люди пішли в торгівлю, зайнялися власним малим бізнесом, щоб якось звести кінці з кінцями. Та якщо в усьому цивілізованому світі мета малого бізнесу - отримання прибутку, то зміст українського бізнесу - виживання. Мабуть, тому нас уже давно не дивує присутність на Хитрому базарі серед продавців колишніх вчителів, інженерів...

 

   Та тільки чомусь не віриться, що, відкриваючи все нові й нові торгові заклади, зможемо розв'язати проблему безробіття в місті з колись розгорнутою мережею промислових і харчових підприємств. Порожні подвір'я заводів продтоварів та "Іскра", які тривалий час не працюють, - сумне тому підтвердження. Але це так, до слова.

 

   Щоправда, естетичний стан міських вулиць, що знаходяться на відстані кількох десятків метрів від центральної вулиці, ще далекий від досконалості. Тут треба пильнувати, аби не поламати ноги на ямах і вибоїнах чи не захрясти в калюжах.

 

   Взагалі, вулиці в наших Пологах - то найболючіша проблема. За давньою традицією, чимало з них носять імена соратників прославленого вождя пролетаріату, який і досі застиг у граніті й суворим поглядом дивиться на центр міста. А чи не про світову революцію мріє Володимир Ульянов? Це ж з її допомогою кров'ю довірливих мас він хотів "совєтизувати" всю Європу. Але, відчуваючи потужну підтримку місцевих комуністів, більшовицький ідол надовго прописався тут, залучивши до компанії соратників та однодумців - Косіора, Постишева, Свердлова, Калініна, Карла Маркса тощо, іменами яких змережені будинки. Багато вулиць названі іменами "героїв", які жодного відношення не мають не те що до Поліг, а й до України загалом.

 

   Віднедавна певні надії можна покладати на позитивні зрушення в культурному секторі міського життя. Не секрет, що останнім часом подією номер один у Пологах заслужено вважається довгоочікуване «оживлення» будівлі колишнього кінотеатру «Юність». Нарешті, як то кажуть, крига скресла, і цієї весни пологівці стали свідками другого народження «Юності». Приємно бачити, що фасад колишнього кінотеатру набув оновленого вигляду. Щоправда, чомусь з'являється й певна крихта смутку. Особливо, коли починаєш прискіпливіше вдивлятися в те, що створили художники-дизайнери.

 

   Перше враження: люди, які працювали над оформленням фасаду, здалися мені далекими від художньої творчості. Композиційно не вмотивовані назва закладу і стилізована «хлопушка», яка є невід'ємним атрибутом кіностудії, але аж ніяк не кінотеатру. Тут більше пасував би кінопроекційний апарат. Це перше, що впадає в око.

 

   Не зовсім доречні тут і фотопортрети іноземних акторів, імена яких мешканцям нашого міста невідомі. Та ще й з кількаразовим повторенням. Як на мене, краще було б розмістити портрети популярних кіноакторів нашого радянського минулого.

 

   Ще одна прикрість, на яку неможливо не звернути увагу. Чому центр «розважальний», а не «культурно-розважальний»? Все ж таки думалося, що новостворений центр продовжуватиме виконувати культурницьку місію в нашому місті. А не стане в ряд закладів, подібних до «Сакури» та «Фонтану».

 

   Насамкінець хотілося б міській владі порадити започаткувати традицію публічного обговорення подібних починань. Адже, якщо не помиляюся, владою все робиться для жителів міста. То чому б не запитати людей, якими вони хотіли б бачити своє місто. Оголосити і провести публічне обговорення запропонованих проектів, як це відбувається в інших містах.

 

   Ось, наприклад, заговорили про будівництво фонтану біля друкарні. Але яким його бачить влада в найбільш «необжитій» центральній частині міста? Яким буде цей фонтан і наскільки він буде органічно вписаний в навколишнє середовище? Бо саме від цього залежить, чи «приживеться» він у Пологах. Чи стане фонтан таким же улюбленим місцем відпочинку пологівців, як майданчик біля магазину «Вікотек»?

 

   Не хотілося б, аби мої думки залишилися тільки мріями бачити рідне місто ще затишнішим й процвітаючим.

 


Прислал: Олександр ЄМЕЦЬ

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

В рубрике "Народная новость" публикуется любая информация не содержащая рекламу, личную (конфиденциальную) информацию. Информация не является официальной, не проверяется и не рецензируется. Редакция за достоверность информации в разделе "Народная новость" не отвечает и ответственности не несет. Редакция может не разделять точку зрения автора данной публикации.Модератор имеет право на своё усмотрение блокировать часть информации или убрать её полностью с публикации. Если Вас не устраивает в чем-то опубликованный материал, выскажите своё мнение в комментариях. В исключительных случаях Вы можете отправить свои претензии по адресу rayonka@gmail.com (не забудьте указать свои ФИО, контактный телефон, email и если необходимо, свою должность) и администрация сайта свяжется с Вами для принятия дальнейшего решения вопроса о публикации статьи на сайте.

 

Всего комментариев: 1

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

 1  Алексей 28.06.2012 07:11
А мне очень нравится детская площадка по ул.Пролетарской, там и маленький скверик и малые архитектурные формы. А вот в центре предприниматели вроде бы и хорошее дело делают, но только каждый сам по себе...неужели архитектура и местные власти не могли обязать все делать по единому шаблону? В одном доме три, а то и четыре формы отделки и разделаны, как "веселые картинки"... Вы только посмотрите ...4 цвета фасада и 4 формы плитки на тротуаре в одном доме...это что, так надо??? Это не ввину частников...это упущение местных властей и это же не окраина...это сердце Полог...было бы это сердце еще и в местных чиновников...
Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)