Новорічні канікули по зимових Кримських Яйлах

11 Січня в 10:42  0  1937

Знай нашихНоворічні канікули по зимових Кримських Яйлах

У Криму Яйлами називають безлісу вершину гір. Із татарського- пасовище. В туристичному ракурсі Яйли цікаві наявність великого снігового покриву в зимовий період. Тому цьогорічний зимовий похід був націлений на проходження цими унікальними місцями Кримського ландшафту.

 

Кому на канікулах вдома не сидиться, то це тільки нам. Вже стало доброю традицією четвертий рік поспіль 2 січня вирушати в похід до Кримських гір. А чому б і ні. Що робити вдома під час нашої теплої зими, окрім як цілодобово сидіти в інтернеті у Контакті та лежати на дивані перед телевізором. Це можна робити у будь-який час. А ось походити по засніжених горах та помилуватися неповторною суворою зимовою красою гірської природи вдається не завжди.

 

Зібравши групу з учасників туристського гуртка Пологівської гімназії «Основа», людей не раз ходжених, із досвідом попередніх походів, було прийнято рішення долучити до чоловічої компанії дівчинку-восьмикласницю Анастасію Подлєсну. Раніше дівчата у зимові походи з нами не ходили, дивись і виживе, не загубиться та не замерзне на гірських перевалах. А якщо ні, то 10 відсотків – допустимі втрати у походах.

 

Чудові чотири дні та три ночівлі пролетіли як одна мить. Постійні перепади температур, різка зміна погодних умов, снігові завали у поєднанні з переходом незамерзлих річок, складність орієнтування у зимовому лісі сукупно складають неповторність зимових походів. Чого тільки варте спостереження за зміною природи з висотою. У низовині майже весна з зеленіючою травою та розкислими лісовими дорогами, а за відміткою 800 м над рівнем моря – зима з усіма її проявами. На маршрут виходиш у тоненькому светрі, а до обіду вже приходиться згадувати про теплу куртку, шапку та рукавиці.

 

Із дев’ятої до п’ятнадцятої рухаєшся з невеликими інтервалами для відпочинку. Рух ускладнював шар снігу в 20-30 см., а подекуди він сягав до метра. Із-за різниці температур, туману та вологості снігу до вечора першого дня взуття було вже мокре. Поки рухаєшся, поки й тепло, ноги не мерзнуть. Зупинився на привал і 10 хвилин відчуваєш дискомфорт. Але страшного тут нічого немає. На місцях ночівлі швиденько витоптуєш ділянку снігу для палатки, встановлюєш її, збираєш дрова для вогнища на вечерю та сніданок, і перевдягаєшся в сухе та тепле.

 

Щоб було тепліше спати в черговий раз використовували принцип щільної ночівлі, це коли в палатці спати тісно, але тепло. Зранку просинаєшся, намет обмерзлий від конденсату, мокре взуття не розігнеш від льоду. Але нічого страшного. Після ранкового збору табору швиденько розігріваєш взуття біля вогнища - так, у саму малість, аби нога влізла у черевик, і бігом виходиш на маршрут. Через пару хвилини інтенсивного руху ноги самі нагріваються, а черевики все одно намокнуть від снігу. Можна використовувати і сміттєві пакети для герметизації ніг, але то так на любителя. Не треба дивитися на ці речі як на недоліки. Саме в такі моменти діти пізнають що таке мужність, і як потрібно переносити дискомфорт. Постійно спостерігається взаємодопомога ближньому, згуртованість та колосальне бажання відчути себе одним цілим з природою. На мою думку це є вагомим компонентом формування особистості нашого підростаючого покоління.

 

За період походу пройшли каньйон р. Велика Бурульча, Яйлу Орта-Сирт, південну окраїну Довгоруківської Яйли, Тирке Яйлу, плато Демерджі, водоспад Джурла, Відьмину Галявину, Долину Привидів та Ангарський перевал. А на останок, по старій добрій традиції, після кожного походу швиденько в Алушту на море для зимового купання.

 

Найголовніше, що для нас похід пройшов вдало, весело та цікаво. Усі морально відпочили, набралися добрих вражень та вже очікують наступний похід.

 

 

Сергій Горулько 

керівник групи

 

 

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

 

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)