У регіоні від туберкульозу померла дитина: яка ситуація з хворобою на Пологівщині

31 Січня в 14:06  0  1091

На районіУ регіоні від туберкульозу померла дитина: яка ситуація з хворобою на Пологівщині

З 1 квітня 2020 року в Запоріжжі закриються три з чотирьох нині діючих протитуберкульозних амбулаторій. Відповідне рішення, в рамках реалізації медичної реформи, прийняла Запорізька обласна рада. Це викликало хвилю обурення серед медиків-фтизіатрів області.

 

За даними МОЗ України за 2019 рік, Запорізька область посідає перше місце в Україні за рівнем поширення дитячого туберкульозу і входить в першу п'ятірку по поширенню захворювання серед дорослого населення. Найбільше зростання спостерігається в місті Запоріжжя. У 2018 році в обласному центрі було виявлено тисячу вісімсот двадцять чотири хворих на туберкульоз.

 

Яка ситуація із захворюванням на Пологівщині?

Протягом 2018 року на туберкульоз захворіло 15 чоловік, за 2019 прибавилось ще 12 хворих. Рецидивів за 2018 рік зазнало 5 чоловік, і у 7- за 2019 рік.


Протягом минулого року від туберкульозу померло двоє пологівців.

 

Найпоширенішим профілактичним методом даної хвороби залишається обов'язкове проходження флюорографії і введення проби Манту, повідомив лікар - фтизіатр Пологівського протитуберкульозного диспансеру Дмитро Халак. Лікар зазначив, що ситуація із захворюваністю може змінюватись із року в рік, але різке поширення хвороби нам не загрожує.

 

Смертельні випадки

Щорічно туберкульоз забирає життя близько 4 тисяч наших співгромадян. Іншими словами, кожні 2 години в Україні від цього захворювання помирає одна людина. До цього захворювання схильні всі соціальні групи і верстви населення без винятку.


Минулого місяця у Кам’янці-Дніпровській Запорізької області школярка померла від туберкульозу. В неї діагностували важку форму туберкульозного менінгіту.

 

Запорізькі медики-фтизіатри, призводять невтішні факти: з кожним роком зростає кількість хворих на туберкульоз, які не входять до так званих груп ризику і не є представниками асоціальних груп.

 

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

2
Супер
1
Сміх
31
Жах
4
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)