Як колектори вибивають борги з пологівців. Під загрозою кожен

13 Листопада в 11:36  0  2959

Події містаЯк колектори вибивають борги з пологівців. Під загрозою кожен

Діяльність колекторів стає все агресивнішою. Їх працівники вдосконалюють свої навички та способи вибивання боргів. На сьогоднішній день арсенал інструментів колектора достатньо широкий: телефонний терор, моральний пресинг родичів та знайомих, пости в соціальних мережах, їх фотографії у під’їздах тощо.


В прикру ситуацію через борг родича потрапила пологівчанка Наталя. Як виявилось, родич вказав її мобільний, як контактної особи коли брав позику онлайн.


“Спочатку по телефону мені повідомили про смерть племінника, під привідом необхідності забрати тіло з моргу у мене випитали контакти всіх родичів. Потім вже зізнались, що це колекторська компанія, яка займається стягненням боргів, а мій племінник не погасив кредит у якомусь банку.


На мої пояснення, що я не маю відношення до боргу, реагували агресивно, на мою адресу почали лунали погрози.

 

Вже протягом двох місяців моя сім'я потерпає від терору невідомих осіб. У хід йдуть дзвінки, смс - повідомлення, тексти з погрозами на вайбер та фейсбук. Вдень отримую тільки одних дзвінків сотню із різних номерів.


Терористи вдались до того, що розмістили мої фото у соцмережі із номером телефону і пропозицією інтимного характеру. Обіцяли розклеїти оголошення від мого імені по вулиці, де я проживаю з проханням допомогти фінансово та інше та по іншому придати ганьбі. Коли ж я по-людськи намагалися пояснити колектору, що я тут ні до чого, у відповідь почула: “ви що не знаєте, що ми нелюди?”

 

Вам телефонують. Що робити?

Поради юристів що треба робити, коли спілкування набирає характер відвертого цькування.


1. Взяти свій емоційний стан під контроль, оскільки найсильніший прийом колекторів – моральний тиск. Більшість колекторів роблять розрахунок на елемент страху. Вони тиснуть на почуття провини і на больові точки конкретної людини (важке матеріальне становище, діти та інші фактори).


2. По можливості, записувати усі телефонні розмови, зберігати смс-повідомлення щоб, у разі чого, мати на руках докази незаконних вимог, погроз.


3. У разі відвертих погроз і образ звернутися до поліції із заявою про відкриття кримінальної справи за однією зі статей КК України – ст.182 (порушення недоторканності приватного життя), ст. 189 (вимагання), ст. 190 (шахрайство), ст. 355 (примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань). Проконтролювати внесення відомостей в Єдиний реєстр кримінальних впроваджень. Відмову відкривати таке впровадження оскаржити в суді.


4. Вимагати від колекторів претензії виключно у письмовій формі, з посиланнями на конкретні договори та юридичні підстави.


5. Ігнорувати документи без будь-яких юридичних підтверджень, тобто, без “живих” підписів та “мокрих” печаток. Жодних листів, віддрукованих на кольорових принтерах!


6. Ігнорувати будь-які вимоги про “поручительство”, якщо ви його офіційно не надавали. А також не звертати уваги на прохання “вплинути” на знайомих, друзів, сусідів чи родичів. За законом, борги повинні повертати лише ті особи, у яких з організацією існують договірні зобов’язання щодо повернення коштів.


Пам’ятайте, Цивільний кодекс України зобов’язує повідомляти боржника в офіційному порядку про зміну кредитора, або передачу права вимоги третім особам. Тому краще не оплачувати нічого до отримання офіційних документів і підтверджень. Як правило, компанії з гарною репутацією без проблем надають всі необхідні документи. Відмова на запит в отриманні відповідних документів про наявність боргу свідчить про шахрайські дії осіб, які змушують сплатити борг.

 

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

6
Супер
3
Сміх
88
Жах
25
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)