Винаходи в період незалежності України

28 Липня в 09:55  0  1049

Знай нашихВинаходи в період незалежності України


Сьогодні звідусіль чути розмови, що українська наука нічого собою не представляє, що в Україні просто немає умів, здатних винайти щось цінне або хоча б корисне. Мовляв, всі кращі уми давно працюють за кордоном, а колись «найкраща у світі освіта» сьогодні й освітою складно назвати. Проте, всупереч усім упадницькими настроям і скепсису, українці продовжують придумувати різні прилади, пристрої та вироби, здатні, якщо і не перевернути світ з ніг на голову, то, як мінімум, сильно змінити його. Як і 50-80 років тому, сьогодні ідеї, якi здаються фантастичними, моментально відкидаються державою, і вчені змушені шукати допомоги за кордоном.

 

Так було з полтавчанином Юрієм Кондратюком (псевдонім Олександра Шаргея), чиї розрахунки допомогли ступити людині на Місяць, так було з співробітниками Харківської філії Ленінградського фізико-технічного інституту Віктором Масловим та Володимиром Шпинелем, які в 1940 р. подали в бюро винаходів НКО СРСР заявку на патент уранової бомби, проте її відклали «на потім». Коли ж атомну бомбу запатентував угорський вчений Лео Сцилард, було, звичайно пізно (його перший патент датовано 1934 роком, однак бомба за тим патентом виявилася невдалою), нехай авторське свідоцтво і було присуджено харків'янам... але лише в 1946 році.

 

Одним із винаходів, які «позбудуться українського громадянства», можуть стати і сучасні досягнення кращих чи просто самих заповзятливих умів країни. Так, в 2011 році вчені Львівської політехніки винайшли гнучкий тканинний суперконденсатор (гібрид конденсатора і хімічного джерела струму), підключений до сонячній батареї. Проект здійснено під керівництвом доктора фізико-математичних наук, професора кафедри фізики Григорія Ільчука. Дослідний екземпляр здатний заряджати мобільні телефони, але його цільове призначення - застосування на ткацьких верстатах. Пожвавішали китайці - вони профінансували винахід, який потрапив в сотню кращих 2011 року. Саме в Китаї і з'явилися перші дослідні прототипи, саме там і з'являться перші фабрики на сонячній енергії.

 

Один

із значущих винаходів сучасної України - винахід полтавця Андрія Ходурського і його діда. Унікальний винахід у кілька разів піднімає освітленість дороги, при цьому не сліпить водіїв зустрічного транспорту. Винахід сумісний з будь-яким типом кузова і коштує відносно дешево. Над винаходом його автор працював з 14 років і в 16 домігся результатів. Секрет виявився у куті повороту додаткового набору фар відносно дороги. Кращі вченi світу давно намагалися вирішити проблему - максимальної видимості у темряві без наслідків для очей перехожих і водіїв. Наприклад, в Японії придумали фари, які повертаються з поворотом керма водія, а в Італії відкрито цілий науковий центр, присвячений цій проблемі - пошуку нового типу ефективного освітлення для авто. Та Андрій Худорськой пропонує фари за ціною максимум в 1200 грн. Система збільшить в 2,5 рази освітленість, при тому, що водій зможе їхати навіть на ближньому світлі. Для порівняння: система адаптованого світла з біксеновимі лампами обійдеться в 5-10 разів дорожче.

 

( далі буде...)

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)