Воскресенцям вдалось “воскресити” багатоповерхівки завдяки об'єднанню в ОСББ

13 Лютого в 09:16  0  1261

На районіВоскресенцям вдалось “воскресити” багатоповерхівки завдяки об'єднанню в ОСББ

У минулому номері Газети ми писали про досвід ОСББ, створених у Пологах. Таких у нас три. Зі 102 будинків, що утримуються на балансі КУП Житло-Сервіс, більше ніхто не наважився об'єднатися аби на власний розсуд розпоряджатися спільною власністю. Більш розсудливо поставилися до процесу мешканці сусідньої Воскресенки. Скориставшись законним правом, селянам вдалось “воскресити” багатоповерхові будинки.

 

Квартири у чотирьох п'ятиповерхівках по вулиці Українській - нерухомість, яка сьогодні в тренді у воскресенців.

 

Складно навіть уявити, що наприкінці 90-х ці будинки перебували настільки в занедбаному стані, що жити в них було неможливо. Відсутність опалення, води, світла, зруйнована покрівля - змушували власників продавати житло за безцінь або просто переїжджати звідси, із 110 квартир придатними для проживання залишилось близько 30.

 

 

Зводились багатоповерхівки у 1987 році разом із цегельним заводом, який у ті часи процвітав і давав робочі місця працівникам. Їм же і виділялись квартири з усіма зручностями. Після розвалу підприємства в занепад прийшли і заводські будинки.

 

Так було, допоки воскресенці не вирішили скористатись новим Законом “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку” та створити ОСББ. Перше об'єднання власників тридцятиквартирного дому Української 54 відбулось у 2008 році - ОСББ “Добробут”. Наступними стали мешканці Української 36 і Української 52. Останнє - Української 50 - ОСББ “Надія”, створене минулого року.

 

Першочерговим завданням членів ОСББ стало відновлення постачання води, проведення опалення і ремонт покрівлі. Щоб провести нагальні роботи, ризикнули скористатися ПрооНівськими програмами. І не пошкодували.

 

Водогін замінили повністю на пластиковий по вулиці і всередині. Автоматизували подачу води з водогінної вежі, після цього відразу почали заселятися нові мешканці. Потім зайнялись ремонтом покрівель: на всіх будинках замінили стару покрівлю на нову з євроматеріалу. Покращили умови перебування дітей у дитячому садочку - встановили сонячні батареї для обігріву приміщень і нагрівання води, обладнали нові ігрові приміщення.

 

Розробили проект індивідуального електроопалення, встановили електролічильники, конвектори, електрокотли у квартирах. Сьогодні квартири у будинках заселені майже повністю.

 

Крім капітального ремонту, провели поточний - ремонт та заміну дверей у під'їздах, облаштували дитячий майданчик та прибудинкові території. Наразі збираються замінити вікна у під'їздах на металопластикові, зробити відмостку біля будинків. На перспективу - ремонт у під'їздах, утеплення зовнішніх стін будівлі.

 

Обслуговує житлові будинки сільський “Комунхоз”, електромережі - Пологівський РЕМ. Газопостачання багатоповерхівки не мають.

 

Покращувати умови проживання мешканцям ОСББ допомагає і керівництво сільської ради. За потреби, долучаються до вирішення нагальних проблем із комунікаціями чи облагородженням прибудинкової території.

 

Ініціатором змін умов проживання воскресенців є Лідія Перебийніс. Голова ОСББ “Добробут” переконана, щоб досягти хоч якихось результатів, потрібно провести колосальну роз'яснювальну роботу з мешканцями багатоповерхівок.

 


Сьогодні головне - донести важливість нашої роботи та змінити відношення до неї самих мешканців. Адже у людей в свідомості залишається звичка перекладати проблеми на когось, а не вирішувати їх самостійно. І досі люди розраховують, що хтось повинен робити те чи інше, тільки не ми. І щоб достукатися до мешканців та вплинути на їх мислення, доводиться багато роз'яснювати про переваги спільної власності.

 

Не дивлячись на видимі покращення умов проживання у будинках, просвітницьку роботу активістів, знаходяться такі, що перешкоджають втіленню перспективних планів розвитку Воскресенських ОСББ.

 

На мешканців, які ігнорують закон про ОСББ та житловий кодекс і відмовляються оплачувати квартплату аби утримувати будинки в належному стані, голови об'єднань готові подавати позов до суду, - говорить голова Воскресенської ОСББ.

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

29
Супер
6
Сміх
7
Жах
5
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)