Володимир та Ніна Дяченки: “74 роки у шлюбі - наче одна мить”

15 Липня 2020 11:56  0  1244

ОсобистістьВолодимир та Ніна Дяченки: “74 роки у шлюбі - наче одна мить”

92-річні Володимир і Ніна Дяченко, корінні мешканці села Інженерного, разом вже 74 роки. Прожити щасливо у шлюбі їм допомогла любов і взаємна підтримка. Днями подружжя відзначило чергову річницю весілля.

Володимир Лукич - невгамовний оптиміст та життєлюб, любить спілкуватися та жартувати. Ніна Іванівна - виважена, мудра, красива жінка, її вроду не змогли здолати роки.

 

Почуття у пари зароджувалося ще в шкільні роки, разом сиділи за однією партою. Товаришували, аж поки стріла Амура не втрапила в серця обох. Одного разу Володимир провів Ніну з танців додому, так і покохали. У далекому 1946 році закохані побралися.

 

До армії чоловік працював помічником комбайнера в селі Солошине, у 1948 році був призваний в армію. Служив в Германії в танкових військах. Ті часи згадує з посмішкою на вустах, бо в складний повоєнний період за кордоном мали гідне харчування та обмундирування. Після демобілізації, запропонували залишитися найманцем в армії, не захотів - вдома чекає молода дружина.

 

Опісля повернення додому - село Інженерне, пішов працювати на завод Коагулянт машиністом екскаватора. Робота була важка, тому згодом перевівся до колгоспу трактористом, давав передові показники, за що неодноразово отримував нагороди від керівництва. Роботі у колгоспі віддав 47 років. Та й після виходу на пенсію не залишився без діла, продовжив працювати слюсарем, потім сторожем на полях.

Поміч та підтримка дружини по господарству завжди були в пріоритеті у господаря. Разом з батьками побудували власний будинок, в якому з дружиною проживають і наразі. Взаємодопомога, турбота і шана допомогли родині втриматися на плаву протягом усіх цих років, зазначає Володимир Лукич.

 

Більше горя в житті довелось черпнути Ніні Іванівні.

Третя дитина в багатодітній родині, на виховання Ніну батьки віддали рідній тітці - у неї не було власних дітей. Виховали як рідну, та й з батьками, сестрами і братами не полишала спілкуватися. Не пізнала Ніна Василівна безтурботної юності: щойно виповнилось 16 років - забрали остарбайтером до Германії. Два довжелезні роки виснажливої праці на військовому заводі в Германії вдарили по здоров’ю молодої дівчини. У воєнні роки пережила голод і холод, думки про дім та сум за рідними змушували страждати. Коли сили зовсім покидали дівчину, німці садили її в карцер. Одного разу в таких умовах пережила навіть пожежу - казарма, в якій жили дівчата, разом з їх особистими речами згоріла вщент після чергового бомбардування.

 

Коли наші війська звільнили полонянок, Ніна повернулась у Пологи. Радість зустрічі з рідними була недовга - померла тітка, яка виховувала дівчину, дядько з війни не повернувся, батьки ж до хати не взяли. Так дівчина лишилась “сиротою”.

Після чорної смуги забіліло, коли знову зустріла свого коханого Володимира. Народили четверо діток. Перша донечка залишила сім'ю найперша, горе втрати дитини спіткало тоді ще зовсім молодих батьків. Потім було два сини, обидва також пішли в засвіти. Єдина донька наразі проживає далеко від батьків - в Криму.

 

Все життя Ніна Іванівна працювала у колгоспі ланковою, виконувала садово-городні роботи. Між щоденною працею завжди знаходила час, щоб співати українських пісень з трудовим колективом, а увечері кружляти в танцях з чоловіком. Душа розквітала під час вишивання нитками чарівних картин. Вони й сьогодні прикрашають оселю Дяченків.

 

Підтримка та уникнення суперечок - секрет сімейного щастя від Ніни Іванівни, а секретом довголіття бабуся вважає любов до праці.
Навіть зараз подвір’я Дяченків - зразкове. Їх охайно прибране обійстя завжди милує погляд односельців.

 

Найбільша радість парі, коли приходять гості, серед таких - поштарка, далекі родичі та доброзичливі сусіди. Володимир Лукич завжди розважить веселою історією, а Ніна Іванівна залюбки пригостить смаколиком. Саме так зустріло подружжя і журналістів “Районки”. Від редакції бажаємо міцного здоров’я та довгих років життя.

 

 

 

 

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

51
Супер
2
Сміх
2
Жах
2
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)