Махновська «Вольниця» пролунала на всю область Есть фото Есть видео

14 Листопада в 08:35  0  903

КультураМахновська «Вольниця» пролунала на всю область

У суботу, 12 листопада, в Гуляйполі відбувся 9-й обласний фестиваль народного мистецтва «Вольниця». Це традиційний культурний захід, присвячений річниці з дня народження Нестора Махна. Цього року йому виповнилося б 128 років!


На «Вольниці» все навкруги просякнуте махновською тематикою: сувеніри, книги, виставки – все нагадує про легендарного гуляйпільського Батька.


Щоразу фестиваль збирає сотні учасників із різних куточків області.

 

 

Як відзначила начальник відділу культури і туризму Гуляйпільської райдержадміністрації Любов Третьякова, «Вольниця-2016» приємно здивувала широкою географією.


До Гуляйполя завітали колективи з Мелітополя, Бердянська, Запоріжжя, Кам’янко-Дніпровського, Новомиколаївського, Василівського, Пологівського і ще з 12 інших районів області.


Під час відкриття фестивалю на сцені розгорнулося справжнє махновське весілля.

 

 

 

 

Місцеві театрали показали неперевершену сценку, як Нестор Махно завітав на весілля та від себе благословив молодят, побажавши: «Діток здорових багато, та самих хлопців – майбутніх махновців!»


Зазвичай на фестивалі учасники представляють свою творчість у жанрах «хореографія», «хорове мистецтво», «вокальні групи», «фольклорний ансамбль», «інструментальний жанр», а цього року вперше провели конкурс із розмовного жанру.


У програмі було 84 номери, серед яких 25 - саме від пологівських артистів.У фестивалі взяли участь колективи й окремі виконавці з Пологівського РБК, Пологівської ДШМ, КБК «Гірник», Пологівського СБК, Вербівського СБК у вокальному, хореографічному та театральному жанрах у різних вікових категоріях і це найбільша кількість учасників від одного району.

 Дипломи учасників фестивалю отримали:

 

колектив хореографічного відділення Пологівської ДШМ (старша група, керівник - Крістіна Буренко) із композицією «Пліткарки», театр танцю «Терпсихора» КБК «Гірник» (старша група, керівник - Тетяна Чернявська) з композицією «Я дівчина молода», хореографічний ансамбль «Золотий ключик» КБК «Гірник» (змішана група, керівник - Алла Карпенко) з композицією «З Україною в серці», танцювальний колектив «Світанок» Вербівського СБК (керівник - Оксана Дорошенко) з композицією «Циганський Далю-Далай!».

 

Пологівці зібрали дуже гарний «врожай» призових місць на цьогорічній «Вольниці». Лауреатами фестивалю в різних номінаціях стали ( 1 місця):


номінація «Вокальні групи»:


І місце - вокальний ансамбль «Sweet music» Пологівської ДШМ з попурі «Колискові від мами» (керівник - Оксана Лашко);


номінація «Хореографічні колективи»:

 

І місце - зразковий аматорський хореографічний колектив «Овація» Пологівської ДШМ (старша група, керівник - Інна Ходус) із композицією «Материнська доля»;
І місце - хореографічний ансамбль «Золотий ключик» КБК «Гірник» (середня група «Маргаритки», керівник - Алла Карпенко) з композицією «Скоморошина»;
І місце - зразковий аматорський хореографічний колектив «Овація» Пологівської ДШМ (молодша група, керівник – Інна Ходус) із композицією «Я малюю»;


номінація «Розмовний жанр»:


І місце - Єлизавета Бурштика, учасниця зразкового аматорського театрального колективу «БравО» Пологівського РБК (керівник - Марина Гаспарян) із читанням твору «Родичі» П. Глазового;
І місце - Крістіна Курасова, учасниця зразкового аматорського театрального колективу «БравО» Пологівського РБК (керівник - Марина Гаспарян) із читанням твору «Сорока» Б. Грінченка.

 

 

Автор: Катерина НІКОЛАЄВА

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Loading...

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...

evrostil_neww.jpg

Пологи (г.)