Мешканці Інженерного та прилеглих сіл чекають на воду

23 Липня в 10:57  0  649

На районіМешканці Інженерного та прилеглих сіл чекають на воду

Спекотна пора року спричиняє проблеми з подачею води у громаді. Особливо гостро це відчувають інженерненці. Територія, прилегла до міста, лише частково підведена до водогону. Вже кілька років селяни чекають на підключення до централізованого водопостачання. Про шляхи вирішення проблеми говорили з в.о. обов'язки старости Інженерненського старостинського округу Пологівської міської ради Наталією Кошель.

 

“Дійсно, лише частина села підключена до централізованої подачі води. Більшість мешканців користуються привозною або колодязною водою, і так було завжди. Аби покращити ситуацію з водопостачанням три роки тому ми розпочали розробку проектно-кошторисної документації щодо будівництва свердловини та реконструкції водогону в селі Інженерне. Вартість проекту склала 4 млн. гривень, згідно якого передбачено буріння артезіанської свердловини і встановлення водонапірної вежі Рожновського, прокладання нових труб. На 700 тисяч грн виконано робіт у 2018 році, у 2019 витратили ще 1 млн грн на проведення водогону. Роботи виконані, але залишаються питання по документації, сподіваємось, що вже у серпні цього року мешканці села будуть з водою. Водогін протяжністю 6 кілометрів забезпечить водою 100 приватних домоволодінь”.

 

Сусіднє село Новофедорівка також потребує вирішення проблеми з водою. У літній період селяни нарікають на значні перебої з подачею води, через активний полив городини мешканці крайніх вулиць взагалі не отримують вологи.

 

Насосна станція, що знаходиться на території села, малої потужності. В період поливу споживання води стає врази більшим, тому насоси не витримують такого навантаження. Нарікають новофедорівці і на якість води. Подають її погодинно, труби час від часу залишаються незаповненими, це призводить до їх ржавіння.

 

Відповідно вода у вуличних колонках мешканців рудого кольору.

 

Інша проблема в тому, що частина мешканців взагалі не платить за воду. Тому люди згодні платити більше, але по-справедливості, щоб воду отримували ті, хто за неї платить.

 

“Аби вирішити проблему з подачею води, потрібно встановити насос більшої потужності. Насосну станцію, яка на даний момент є в оренді ПП “Обрій”, передадуть на баланс ГКП ВКГ «Міськводоканал». Це стане можливим тоді, коли «Міськводоканал» отримає дозвіл на спецводокористування, тоді свердловина та водогони також перейдуть у власність комунального підприємства.

 

На той час необхідно буде кожному господарству встановити лічильники води. Мову ведемо про 50 дворів Новофедорівки і 20 села Павлівське.”

 

Для вирішення проблеми з водою у Новофедорівці знадобиться декілька місяців, зазначає сільська голова. Перед цим також потрібно узгодити питання з РЕМом стосовно переоформлення документації щодо електропостачання свердловини.

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

4
Супер
5
Сміх
5
Жах
7
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)