Крига зрушила: Вирубка дерев не залишається безкарною

24 Січня в 12:59  0  1373

На районіКрига зрушила: Вирубка дерев не залишається безкарною

На території нашого району одним із найпоширеніших злочинів проти довкілля є незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях. Вказані неправомірні дії не лише завдають непоправної шкоди довкіллю, а і є підставою для притягнення винної особи до кримінальної відповідальності за статтею 246 Кримінального кодексу України та караються штрафом від тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів, що становить 17 тис. грн., та до позбавлення волі на строк до 7 років.

 

Наразі Пологівським відділом Токмацької місцевої прокуратури здійснюється процесуальне керівництво у 15 кримінальних провадженнях за фактами вчинення злочинів вказаної категорії, 4 з яких зареєстровані в 2020 році. Під час досудового розслідування вказаних кримінальних проваджень поширеною практикою є накладення арешту не лише на фрагменти незаконно спиляних дерев, а й на знаряддя та засоби вчинення злочину – пилки, транспортні засоби, тощо.

 

Звертаємо увагу, що з минулого року кримінальна відповідальність за незаконну порубку дерев настає у разі, якщо розмір шкоди, завданої такими діями у двадцять і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, що з 01.01.2020 становить 20270 грн. Так, до кримінальної відповідальності за свої дії може бути притягнуто особу, що спиляла навіть декілька дерев (залежно від їх стану).

 

Однак, якщо правоохоронними органами буде встановлено, що шкода, завдана незаконною порубкою дерев, є меншою від передбаченої Кримінальним кодексом України, порушнику не вдасться уникнути адміністративної відповідальності. Таким особам загрожує накладення адміністративного стягнення за вчинення правопорушення передбаченого ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у виді штрафу у сумі від тридцяти до дев’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 510 грн. до 15300 грн., з обов’язковим відшкодуванням розміру завданої довкіллю шкоди.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

20
Супер
2
Сміх
5
Жах
8
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)