Чи має право лікар відмовитися від пацієнта: відповідь МОЗ

7 Червня в 07:14  0  1207

Здоров'яЧи має право лікар відмовитися від пацієнта: відповідь МОЗ

Неприпустимою відмова є, якщо пацієнту загрожує смерть

 

Якщо пацієнт не виконує медичних приписів, лікар має право відмовитися його лікувати. Однак допустимо це лише за умови, що життю пацієнта й здоров'ю людей, які його оточують, нічого не загрожує.

 

"Усі порушення мають бути зафіксовані й задокументовані, а задовільний стан здоров'я пацієнта підтверджений. Наприклад, якщо пацієнт порушує призначений режим, лікар має обов'язково фіксувати у карті, листку непрацездатності, іншій медичній документації вид порушення", — повідомляє МОЗ України на своєму офіційному сайті.

 

Так само лікарям дозволяється діяти й у випадку, якщо пацієнт порушує правила внутрішнього розпорядку медичного закладу.

 

Неприпустимою відмова є, якщо пацієнту загрожує смерть або інші тяжкі наслідки.

 

"Пацієнти, які насправді потребують медичної допомоги, повинні її отримати. У невідкладних випадках, коли є реальна загроза життю людини, медики можуть і мають надавати таку допомогу без згоди пацієнта чи його законного представника", — відзначають у МОЗ.

 

Відмовитися підписувати декларацію лікар має право, якщо вже набрав оптимальну кількість пацієнтів: для терапевта це 2000 декларацій, сімейного лікаря — 1800, педіатра — 900.

 

Причиною для відмови не може бути місце реєстрації, відсутність паспорта, місце проживання в іншому населеному пункті, вік, стать, соціальний статус чи матеріальне становище пацієнта. Не має право відмовитися лікар також через історію хвороби людини чи наявність статусу тимчасово переміщеної особи.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

5
Супер
2
Сміх
2
Жах
4
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...

 

1180619.jpg

 

2180619.jpg

 

3180619.jpg

 

 

 

Пологи (г.)