Досягнення діючих ОСББ у Пологах. Хто наступний?

9 Лютого в 07:34  0  1877

Події містаДосягнення діючих ОСББ у Пологах. Хто наступний?

Відповідно до ЗУ “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”, у мешканців висоток залишилось зовсім мало часу, для того щоб обрати спосіб управління будинком та прибудинковою територією: ОСББ чи компанія-управитель. Що змінилось для тих, хто наважився на цей крок та чому так мало пологівців готові об'єднуватись надалі?

 

Хто наважився створити ОСББ
У Пологах 102 багатоповерхові житлові будинки, які числяться на балансі КУП Житло-Сервіс, і тільки 3 - такі, що створили ОСББ. При ОСББ мешканці самі обирають голову, затверджують тариф на обслуговування, вирішують, коли і як робити ремонт та ведуть усю документально-бухгалтерську роботу.

 

Найпершим об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку у місті стали мешканці багатоповерхівки по Єдності, 43А - “Молодіжне”. Створили його у 2012 році. Їх прикладу послідували мешканці Магістральної, 107, створивши ОСББ 1 вересня 2016. Наступними і поки що останніми у цьому процесі стали мешканці провулку Станційного, 17, їх об'єднання з'явилось у 2018 році.

 

Досягнення та зміни
Мешканці квартир цих багатоповерхівок не шкодують про те, що колись наважились на подібний крок. Сьогодні мають змогу насолоджуватися охайно прибраними, відремонтованими під’їздами і не тільки. Жителі одного ОСББ навіть встановили пластикові вікна у під'їздах будинку, скориставшись державним кредитом.

 

Здійснили заміну освітлення та дверей у під'їздах, відремонтували водовід та каналізацію. Окультурили і прикрасили прибудинкові території, вхід до під'їздів. За додатково зібрані кошти мешканці одного із об'єднань провели дезодорацію будинку (знищення шкідників).
На що в першу чергу звернути увагу та куди вкласти гроші, сплачені за квартплату, члени ОСББ вирішують на загальних зібраннях. Проблеми у всіх різні, зважаючи на термін експлуатації будинку. Не дивлячись на свободу дій, не все легко вдається вирішити: в одному будинку потребує ремонту дах, у інших - проблема з каналізацією і т.д.

 

Плани на майбутнє мешканці ОСББ теж будують разом. Як приклад, власники квартир по Магістральній, 107 впевнені, що відремонтувати в'їзд до будинку, встановити вуличне відеоспостереження та викласти плиткою ганок до під'їздів - реально за внесену квартплату. У кожного об'єднання свої плани на 2020 рік.

 

Так легко і так складно
Створити нормальне функціонуюче ОСББ у Пологах складно, говорять голови вже існуючих об'єднань. Спочатку мешканці будинку згодні на реалізацію запланованих робіт, потім можуть змінити рішення. Часто не вдається знайти спільної мови з місцевими комунальними підприємствами, які є монополістами у наданні певних послуг. У великих містах з цим простіше - серед таких є вибір. Та й місцева влада, як з'ясувалось, спроможна надати тільки правову чи інформаційну допомогу ОСББ. Фактично, об'єднані співвласники багатоквартирного будинку від моменту об'єднання вимушені вирішувати всі проблеми самотужки.

 

Низька квартплата не дозволяє втілити більш масштабні проекти з облаштування території загального користування. Багато мешканців багатоповерхівок не готові до покращення умов за власний кошт.

 

Як створити ОСББ, крок за кроком розписують у ЗМ, консультують інформаційні центри, юристи, подібною інформацією рясніє інтернет, представники міської влади проводять зустрічі із жителями багатоповерхівок в усіх мікрорайонах міста з метою інформування. Та, не дивлячись на інформованість, бажаючих долучитись до проекту мало. Навіть зараз мешканці висоток не проявляють активності у створенні ОСББ чи обрання компанії-управителя. Одна із причин - неготовність брати на себе відповідальність і звичка отримувати послуги від комунальної служби.

 

Останній термін - 1 травня
Між тим, кінцевий термін створення ОСББ спливає у травні цього року. Ті, хто не спромоглися об'єднатися, повинні будуть підписати договори із компанією-управителем. Мешканці таких будинків платитимуть квартплату компанії-управителю згідно із затвердженими тарифами. І розірвати договір із призначеним управителем та відмовитися від послуг співвласникам буде складніше. Поки єдиним підприємством, що надалі може виконувати таку роль для пологівців, є КП “Житло-Сервіс”. Працівники підприємства активно ініціюють зустрічі із жителями багатоповерхівок і надають роз'яснення. Пологівська міська рада не має права затверджувати тарифи з утримання багатоповерхівок, такої послуги фактично вже не існує. На сьогоднішній день мешканці двох багатоповерхівок готові прийняти позитивне рішення щодо обрання компанії-управителя, а власники квартир чотирьох будинків виявили бажання створити ОСББ.

 

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

12
Супер
17
Сміх
20
Жах
18
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)