ІСТОРІЯ В МЕДАЛЯХ: Мелітопіль став могилою для багатьох солдат Есть фото

9 Травня 2013 11:13  0  3392

ОсобистістьІСТОРІЯ В МЕДАЛЯХ: Мелітопіль став могилою для багатьох солдат

Кімната Івана ВАСЕЙКА – особливий світ його воєнної молодості.  Старі його фото молодого усміхненого, військові серйозні фотокартки… У цій кімнаті – окреме життя фронтовика. 

 

Він воював з 1941 по 1945 р.  За бойові заслуги Іван Васейко був нагороджений медаллю «За взяття Будапешта»,  орденом «За мужність» та медаллю «За відвагу». І це далеко не весь список його нагород. Проте найцінніші для Івана Олександровича – спогади про людей, які воювали з ним пліч-о-пліч. Один з таких – Яків Коротко, командир, з яким воювали під Будапештом та пройшли фронтовими шляхами від кордонів СРСР до Угорщини та Австрії.

 

Іван Васейко пам’ятає назви всіх міст, де доводилось воювати. А серед них назавжди у пам’яті лишиться одне жахливе місце – Молочний лиман, що під Мелітополем. Саме там полягло майже 1200 радянських солдат.

 

- Це було жахливо. Трупи людей пливли по воді. Майже усі наші були вбиті. Уся вода була «мертвою». Не було живого місця на ній. По боках лиману, ширина якого 500 м та довжина 6 км, стояли німецькі війська. І ми були кинуті у той лиман. Про цей бій навіть розповідати важко. Я помітив, що командиру перебило ноги. Тож на собі витяг його з бою, за що потім отримав нагороду. Мелітополь став могилою для багатьох радянських солдат.

 

“Кожен бій був важливим, проте один з найвагоміших, який я пам’ятаю, був у м. Єльня (Смоленська область, Росія)”, - згадує Іван Олександрович.  У боях під Каховкою та біля міста Єльня ветеран отримав поранення. Проте на тривале відновлення  не було часу. Йшла війна…  Він пройшов фронтовими дорогами від Росії, через Україну, в напрямку до Польщі, аж до Угорщини і потім до Австрії.  Після оголошення перемоги з Австрії повертався пішки, як і решта солдатів. Ніхто не чекав на персональну машину чи переповнений потяг. Була війна…

 

 

 

 

 

 

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)