Пологівська “Веселкова пташка” повернулася з Сорочинців Есть фото

29 Серпня 2019 07:02  0  1527

Знай нашихПологівська “Веселкова пташка” повернулася з Сорочинців

Подружжя гончарів Олени та Олександра Кравченків щойно повернулися з Великих Сорочинців, де увосьме взяли участь в найбільшому національному ярмарку України.

 

Для них Сорочинський ярмарок - це яскраве свято, можливість показати світові власні творіння, поспілкуватися з колегами, дізнатися щось нове і цікаве у гончарній справі. А ще, жартуючи розповідають гончари, втомитися і захотіти повернутися додому, до творчого гніздечка - власної майстерні, де вже завтра, під ярмарковими враженнями, народити щось особливе.

 

Ми їздимо на Сорочинський ярмарок за емоціями, щоб зустрітися зі старими та новими друзями. Цьогоріч це наша восьма подорож, розповідає Олена Кравченко. Наші керамічні вироби давно мають своїх прихильників, які крокують Старим містечком майстрів і шукають “Веселкову пташку” (так називається керамічна майстерня родини).

 

Чому саме “Веселкова пташка”, цікавимось ми.
Все просто. Першою у вже власній майстерні Олександр зробив пташку, вона вийшла особливою і увійшла до різних панно та виробів. Розпис по ній був виконаний різнобарвними літерами, так і народилася така назва, пояснює майстриня.

 

Що приємно вразило вас цього року на Сорочинцях?
Дивом для нас стали художники, які малювали просто неба справжні шедеври мистецтва, а їх роботи купували “з пензля”. Картини “Новою поштою” прямо з ярмарку відправляли покупцям. Те, що ми бачили, дійсно вартувало уваги і поваги.

 

В цьому році масштаби ярмарку були дещо меншими і за кількістю відвідувачів, і за їх купівельною спроможністю, але ярмарок працював, було багато цікавого. Цього разу менше було іноземців, але поляків та німців ми зустрічали досить часто. Менше було зіркових гостей, бачили Вахтанга Кікабідзе, виступали український гурт “Без обмежень” та білоруський гурт “Ляпис Трубецкой”.

 

Яке життя учасників ярмарку за його лаштунками, цікаво, розкажіть.
О, це можна назвати романтикою. Жартуємо. Цілий тиждень ми проживаємо у наметах, які привозимо із собою. В одному у нас склад та усе необхідне для ярмаркового життя. В другому - спальні місця.

 

А дякуючи досить розвиненій “інфраструктурі” Сорочинців, там на кожному кроці пропонуються послуги, наприклад, підживити смартфони і т.д. Це особливе місце і особливий час, розповідають Олена та Олександр.

 

Сорочинський ярмарок треба хоча б одного разу відвідати кожному українцю, а особливо пологівцю. Адже в нашому місті працює чотири гончарні майстерні. Це відомі родини Нагурних та Кравченків, це також Валерій Горб (с. Пологи) і Тетяна Квасько. Вони працюють і товаришують, підтримують один одного та разом ярмаркують. Повернулися із Сорочинців і вже чекають наступного року, щоб знову сказати “Привіт!” і сучасному Гоголю, і відомим волам.

 

 

 

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

11
Супер
2
Сміх
0
Жах
2
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)