Коли Вербна неділя у 2019 році: дата та традиції свята

25 Березня в 07:17  0  1097

РелігіяКоли Вербна неділя у 2019 році: дата та традиції свята

В Україні на Вербну неділю заведено освячувати вербні гілки

 

Вербна неділя - одне з 12 головних церковних свят. У всіх храмах у цей день проходять служби.

 

Якого числа Вербна неділя в 2019 році

Це - перехідне свято, воно не має фіксованої дати, оскільки повністю залежить від Великодня. Відзначається Вербна неділя рівно за тиждень до святкування Воскресіння Христового. Так, у 2019 році Вербна неділя, або Вхід Господній в Єрусалим, припадає на 21 квітня.

 

Вербна неділя: історія свята Входу Господнього в Єрусалим

У цього свята є й інша назва – Вхід Господній в Єрусалим. Вважається, що в цей день Ісус Христос в'їхав у Єрусалим на віслюку. Люди, оспівуючи його, встеляли дорогу перед ним пальмовим листям і зустрічали хвалебними вигуками "Осанна!".

 

Це свято символізує визнання народом Ісуса Месією, а також вхід сина людського в рай. Оскільки в Україні пальми не ростуть, їх замінили гілками верби. Крім того, це дерево першим сповіщає про прихід весни та має цілющі властивості.

 

Вербна неділя: традиції свята

У Вербну неділю в усіх церквах проходить обряд освячення гілок верби, які після цього нібито мають магічні властивості. Освячені гілки віряни приносять додому і зберігають біля ікон.

 

Виходячи з церкви у Вербну неділю, люди легко торкалися один одного лозою, примовляючи: Не я чи б'ю — верба б'є, За тиждень — Великдень, Недалечко — червоне яєчко!

 

Підвішена у кутку освячена гілка верби оберігає житло від влучання блискавки. Дехто робить з листочків верби настоянку, яка лікує від головного болю, шлункових хвороб, загоює рани, знімає температуру і зцілює домашніх тварин. Також встромляли гілочки верби на городі. Вважається, що таким чином город буде захищений від буревіїв, граду, сильних дощів, а врожай у цьому році буде вдалим.

 

Вербна неділя хоч і вважається святом, але оскільки припадає на Великий піст, не святкується шумно: влаштовувати застілля і гуляння не можна. Зазначимо, що в цей день можна їсти рибу.

 

Прикмети на Вербну неділю

Якщо у Вербну неділю тепло і сухо – влітку буде великий врожай фруктів.
Якщо в цей день дме вітер – літо буде холодним.
Вдарив мороз – рік принесе багато пшениці.

 

Пам'ятайте, що у Вербну неділю не можна працювати, лаятися й ображатися.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

8
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

 

Пологи (г.)