Цю подію треба вписати в історію Пологівщини і продовжувати її життя Есть фото

3 Червня в 18:22  0  2546

На районіЦю подію треба вписати в історію Пологівщини і продовжувати її життя

Чи знають пологівці про те, що понад 26 років поспіль щороку на Пологівщину з’їжджаються велотуристи з різних куточків Запорізької та сусідніх областей?!

 

Цю подію треба вписати в історію нашого району, а, можливо, й приділити їй особливої уваги та організації на дещо вищому рівні.

 

Уявіть, початок цієї історії лежить ще у далеких 90-х. Коли дві групи велотуристів (збірні із Запоріжжя та Маріуполя) домовилися здійснити велоподорож разом, але куди саме - не могли визначитися. Тому й вирішили виїхати одночасно навпроти один-одному, а де відбудеться зустріч – там і буде великий велопривал.

 

Вийшло так, що місцем їх зустрічі стало наше живописне село Кінські Роздори. Велична церква у селі, гарна природа (особливо на дамбі та вздовж річки), водоспади, гарні рослинністю лісосмуги, запашні степи різнотрав’я – все це так вподобали туристи, що з того часу кожного року, на перші вихідні літа, стали з’їжджатися саме у наші Кінські Роздори.

 

Дивно, але їх традиція живе більш як 26 років і до сьогодні! Нині на велоподію злітаються і старожили, і молодь (хоча не так масово, як хотілося б). На жаль, вело інфраструктура на Пологівщині шкутильгає. Будемо вірити, що тимчасово.

 

Отже, перші вихідні цього літа припали на 2-3 червня. Тому ще у п’ятницю, 1 червня, туристи-старожили на своїх двоколісних конях направилися до Роздорської дамби. Вони першими розбили тут велотабір, а в суботу зранку до самого вечора поступово під’їжджали усі інші учасники велозліту.


Серед усієї збірної географія досить широка: Запоріжжя, Марганець, Нікополь, Пологи… Дончан та маріупольців останні роки серед учасників немає, - із сумом у голосі зазначають велосипедисти.


Про самих героїв події;)


Більшість учасників велозльоту чоловіки. Причому найактивніші з них вже досить поважного віку, але всі вони: завзяті, веселі, спортивні...


Наприклад, одному із старожилів вже 68 років. У такому віці мешканець Запоріжжя Ігор Васильович разом із товаришами, майже однолітками, крутять педалі своїх коней із самого Запоріжжя.

 

- Зранку виїхали – на вечір у К.Роздорах. Три короткі привали по 10 хвилин і ми вже на місці, всього в путі 8-9 годин, - посміхаючись розповідає сивовусий велотурист Ігор Васильович.

 

Крім потрібних у поході речей, чоловік возить із собою фотоальбом у якому знімки за кожен рік його подорожей сюди, починаючи з 1994 року.

 

- Ось це наш головний натхненник Єфим Давидович, останній раз приїздив на зліт позаминулого року у віці 90 років. Але рік тому його вже не стало. Яка людина була – широкої душі, - розповідає Ігор Васильович.

 

Гортаючи фотокартки у яких цікаве життя десятків людей, пов’язаних любов’ю до туризму та ще й такого романтичного, на велосипедах, служить доказом їхньої дружби і багаторічної відданості.

 

Де тільки не носили їх двоколісні коні: узбережжя Азову та Чорного моря, Західна Україна, подорожі закордон по Європі… Але традиціям вони не змінюють перші вихідні літа – на Пологівщину, останні вихідні літа – у Марганець.

 

І, ніби-то, усе легко і просто, з жартами та численними спогадами, із надією на краще ці любителі прекрасного відпочинку просто неба проживають своє цікаве насичене життя, подаючи приклад для наслідування нам, молодшим нащадкам.

 

Люди, переважно робочих професій, але зі стержнем інтелігентності та здорового романтизму і патріотизму, розповіли нам, місцевим, про родзинки нашого краю про які досі ми не знали, але обов’язково віднайдемо, розкажемо і покажемо вам, читачі.

 

 

Автор: Людмила СОВА

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

Пологи (г.)