Гуляйполе претендує на звання велосипедної столиці України

5 Вересня в 07:14  0  1099

Новини ГуляйполяГуляйполе претендує на звання велосипедної столиці України

За кількістю двоколісного транспорту невелике містечко не поступається Амстердаму - головній  велосипедній столиці світу.


Хоча скільки двоколісних в Гуляйполs підрахувати не можуть. Втім, пересіли на велосипеди селяни не заради слави: їх просто змусили обставини.

 

Валентина Савіна всюди їздить на велосипеді. За покупками, на роботу і в гості. Вчить правилам дорожнього руху внучку. Олександра на велосипеді їздить в школу, а на канікулах катається по всьому Гуляйполю.

 

Ірина Давидова на своєму велосипеді возить пиріжки. Сама пече і продає.

 

Каже, придбала собі мопед, але він швидко зламався. А її старенький велосипед досі на ходу. Хоча і ремонтували вже сто разів.

 

На велосипеді на роботу їздить і директор Гуляйпільського краєзнавчого музею Любов Геньба. Каже, так відчуває зв'язок поколінь, тому що перші велосипеди в Гуляйполе з'явилися майже одночасно з тачанками легендарного Нестора Махна.

 

Двадцять років тому в Гуляйполі зупинився весь громадський транспорт - перевізники вирішили, що невигідно ганяти автобуси по місту. Тим більше, обійти його пішки можна менш ніж за годину. Гуляйпільців недовго думали - і пересіли на велосипеди.

 

В Гуляйполі мешкає близько чотирнадцяти тисяч чоловік. А скільки мають велосипедів, не знають навіть в мерії.

 

"Це неможливо підрахувати, повірте мені. У кожному дворі не по одному, а по два і більше велосипеда. Навіть у жителів багатоквартирних будинків - а у нас їх 49. А я теж, до речі, проживаю в багатоквартирному будинку - у мене два", - каже Сергій Ярмак, мер Гуляйполя 

 

Амстердам, Барселона, Пекін - визнані велосипедні міста. Українське Гуляйполе сміливо можна заносити в цей список за кількістю двоколісних на одного жителя.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

17
Супер
6
Сміх
2
Жах
2
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)