Асоціація міст України провела вебінар, присвячений медичній реформі

19 Лютого в 10:18  0  573

Здоров'яАсоціація міст України провела вебінар, присвячений медичній реформі

28 січня Асоціація міст України провела вебінар у прямому ефірі мережі Фейсбук. Він був присвячений медичній реформі, третій етап якої впроваджується у 2020 році. Захід організовано в рамках проєкту ПУЛЬС.

 

Всього до онлайн-ефіру підключилися 6,7 тис. користувачів. Зустріч пройшла у форматі питання-відповіді. Питання зібрали перед вебінаром і під час — в онлайн-чаті.

 

Олександр Слобожан, виконавчий директор АМУ, привітав присутніх і онлайн-учасників. Першим виступив Дмитро Луфер, заступник Міністра охорони здоров'я. Він розповів докладно про реформу.

 

Так, наприклад, тепер фінансування лікарень буде здійснюватися гарантами у вигляді пакетів медичних послуг, які вони надають. Фінансувати пакети буде держава.

 

Міністерство охорони здоров'я України формує загальну політику: як працює система, контролює центральні закупівлі та допомагає місцевій раді формувати госпітальні ради. Також тепер будуть опорні лікарні, які визначені в областях. Дорадчий орган формує майстер-плани розвитку в областях, щоб розуміти, які лікарні спеціалізовані, куди йдуть гроші і як далі розвивати.

 

До госпітальної ради входить представник департаменту здоров'я, лікарі місцевих лікарень і певна кількість представників приватних лікарень.

 

Функції Міністерства:
- ліцензування та акредитація;
- контроль освіти в сфері охорони здоров’я;
- якість надання медпослуг;
- оцінює, чи всі послуги надані населенню.

 

Національна служба здоров'я сплачує за послуги населенню та формує пакети послуг.

 

Також через те, що запроваджується багато новацій у фінансовій сфері надання медичних послуг, віднині лікарня матиме директора і головного лікаря. Директор відповідатиме за господарську частину лікарні, а головний лікар — за медичну.

 

Андрій Віленський, директор департаменту договірної роботи НСЗУ, наголосив про обов'язкові умови для підписання договору з НСЗУ:

 

- перетворити заклад в комунальне некомерційне/казенне підприємство;

- встановити комп’ютери або інші технічних засоби (планшети, смартфони, тощо);

- підключити заклад до ЦБД ЕСОЗ через обраний МІС;
- мати діючу ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики;
- підписати договір з Національною службою здоров’я України.

 

Директор Департаменту замовлення медичних послуг та лікарських засобів НСЗУ Альона Горошко докладно розповіла про пакети, їх послуги та фінансування. Звичайно, багато кого хвилює питання власне фінансування — як воно буде здійснюватись і чи вистачить грошей.

 

На що учасники вебінару відповіли: завдяки пілотним запускам програми вони знають, які складнощі будуть і як їх можна вирішити.

 

Під час вебінару були підняті питання, які хвилюють людей.

 

“Чи бере на себе зобов'язання Україна покрити мед забезпечення за рахунок бюджету медичних коштів все населення України на стаціонарі з хірургічними операціями терапевтичного профілю?”
— Так

 

“Чи буде переглянуто положення 11 38?”
— У міністерстві вже говорять про це, тому можливий перегляд.

 

“Які перспективи від реформи?”
— Тепер кошти виділяються на сплату послуг. Якщо раніше людина могла довго лікуватися, до 10-ти днів перебуваючи на стаціонарі, то тепер лікарня буде працювати ефективніше, бо кошти отримуватиме не за дні, а за надані послуги.

 

“Які труднощі можливі?”
— Буде контролюватися робота лікарень, бо є варіант перейменування послуг і отримання за них коштів. Так, наприклад, “Терапевтичний огляд” може бути безоплатним, а от “Розширений терапевтичний огляд” — платним. Не можна допустити, щоб лікарня брала гроші з населення.

 

“За програмою медичних гарантій люди все отримують безкоштовно. Які межі “безкоштовного” і які медикаменти будуть безкоштовними? ”

— Заклад повинен користуватися національним переліком лікарських засобів, який покриває більшу частину потреб. Є невідповідність в тому, які ліки є в національному переліку і які рекомендують більшість лікарів. Ми працюємо над оптимізацією і відповідністю рекомендованого переліку національному.

 

“Чи будуть послуги пакетів деталізуватися, як це відбувається в інших державах?”
— Коли ми розробляли пакети, було дуже багато планів. Але наші закордонні колеги сказали, що відразу це не відбувається. Для повної деталізації повинні бути ідеальні умови. Ми ж поступово будемо цього досягати.

 

“Що не входить в програму медичних гарантій?”
— Те, що зазначено в постанові 1138.

 

“Лікування профінансовано державою на 10%. Яким чином ми маємо надати кошти на медикаментозне лікування пацієнтам?”
— Коли ми прораховували тарифи, спирались на дані щодо реальних витрат закладів і плюс вартість ліків, які пацієнти самі собі купували. Дослідження були проведені на даних Полтавської, Львівської та Одеської областей. Але це тільки ті ліки, які мають доведену ефективність.

 

“Як буде фінансуватися лікування хворих на цукровий діабет?”
—Найближчі два квартали так само. Це пов'язано з тим, що ми хочемо зробити перехід поступовим. Спочатку — потроху запустимо через сімейного лікаря. Вже на 1 жовтня ми повинні зареєструвати всіх, у кого є такі проблеми у єдиний реєстр.

 

Найбільше було питань про те, коли ж почнеться фінансування або коли будуть відомі обсяги виділених коштів. Також багато питали про форму 1138 і про те, як пояснювати людям: це не безкоштовно (про деякі моменти, які не враховані як оплачувані).

 

Варто сказати, що завдяки цій реформі безкоштовними можуть стати пологи, послуги для ранньої діагностики онкозахворювань та медична допомога при інфаркті та інсульті.

 

Ми будемо їздити, будемо дивитися на заклади і допомагати приймати рішення, наголосив заступник міністра щодо контролю реформи безпосередньо у медичних закладах.

 

Нагадаємо, що реформа впроваджується в інтересах пацієнта. В ідеальній реалізації — пацієнт матиме безкоштовне лікування і в амбулаторії, і на стаціонарі. Але варто сказати про те, що швидко нічого не станеться. Тому процес буде покращуватися поступово.

 

Автор: Євгенія ГОНЧАРОВА-КЛЮЄВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

1
Супер
2
Сміх
5
Жах
8
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)