Вакцинуйся – захисти себе та своїх дітей

14 Травня в 13:39  0  616

Здоров'яВакцинуйся – захисти себе та своїх дітей

Останнім часом в засобах масової інформації, в соціальних мережах, у транспорті часто обговорюється тема – вакцинації. Є і прихильники, і противники даного процесу, є і ті, що ще не визначилися, проводити їм дану процедуру чи ні.

 

З огляду на те, що інформації з даного питання маса, нема сенсу повторюватись та говорити про показання та протипоказання до проведення даної процедури, та говорити про якість вакцин, що є у наявності в медичних закладах нашої країни.

 

Зараз хочеться сказати декілька слів про смертельні хвороби, яких можна уникнути тільки отримавши достатню кількість захисних тіл через проведення щеплень.

 

Наприклад правець – це смертельне захворювання, проти нього немає ліків. Ви тільки уявіть, що, наприклад, людина, яку Ви добре знаєте мала необережність, та травмувалася під час походу у ліс. Через невеликий проміжок часу у неї серед гарного самопочуття виникають незрозумілі симптоми: спазми м’язів обличчя: стиснення щелеп, «витріщання» очей, проблеми з ковтанням, відбувається значне виділення слини (гіперсалівація). Але язик сухий, хворого турбує спрага внаслідок значних втрат води з потом. Тяжкі напади судом дихальних м'язів, гортані, діафрагми можуть призвести до асфіксії і смерті. Спазм глотки значно утрудняє акт ковтання, що разом із тризмом призводить до голодування і поглиблює зневоднення. Болючі судоми супроводжуються безсонням, при якому неефективні снотворні та наркотичні засоби. Постійний загальний гіпертонус, часті напади судом призводять до різкого посилення обміну речовин, що супроводжується гарячкою (до 42ºС) і профузним потовиділенням. Свідомість залишається ясною протягом усього періоду захворювання, може затьмарюватися лише перед смертю. Навіть із медичною допомогою ризики смерті від правця досить високі – від 10 до 70% залежно від лікування, віку постраждалої людини і її загального стану здоров’я.

 

Декілька слів про кашлюк – частіше хворіють діти дошкільного віку. Пацієнта турбують напади спастичного кашлю без можливості набрати повітря (реприза), кашель закінчується глибоким вдихом з голосним гортанним свистом, що нагадує «кукурікання», виникає серіями. Під кінець нападу пацієнт відкашлює густе в'язке харкотиння (діти можуть його ковтнути, а потім виблювати). Напади можуть супроводжуватись набряком і ціанозом обличчя, висипанням на лиці та кон'юнктивах; у новонароджених і маленьких дітей замість кашлю може виникати зупинка дихання, генералізовані судоми. Приступи виснажливі їх тривалість від 4 до 6 місяців.

 

Це тальки маленька частинка хвороб, яких можна уникнути в результаті отримання відповідних щеплень за календарем. Коли доводиться спілкуватись із батьками, що відмовляються від щеплень своїм дітям, часто задаю питання, як вони будуть себе почувати біля ліжка такої хворої дитини, чи будуть вони спокійно спостерігати за перебігом хвороби, знаючи, що такі захворювання лікуються у переважній кількості тільки симптоматично.


Медична спільнота закликає – вакцинуйся сам і вакцинуй свою дитину!


Будьте здорові!

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

6
Супер
1
Сміх
0
Жах
1
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

oez_robota_200Х200_22_04_191.jpg

 

 

oez_robota_200Х200_22_04_193.jpg

 

 

 

 

 

Пологи (г.)