Чи захищають дорослих щеплення, зроблені в дитинстві

12 Листопада в 14:57  0  395

Здоров'яЧи захищають дорослих щеплення, зроблені в дитинстві

З дитинства ми маємо забезпечити свій організм захистом - зробити щеплення. Кожна вакцина забезпечує нам стійкий опір до ряду небезпечних захворювань. Недарма на стінах лікарні рясніють інформаційні стенди з написами - Щеплений означає захищений! або Імунізація - запорука здорового та безпечного життя.

 

Проте мережею ширяться пости, ніби всі щеплення, які ми отримали в дитинстві, мають повторюватися в дорослому віці.

 

Отже, перед нами постає запитання, а чи дійсно ми, дорослі, надійно захищені, чи це тільки ілюзія, в яку ми звикли вірити. Та чи захищають нас зроблені в далекому дитинстві планові щеплення?

 

Ми звернулися до заступника головного лікаря з медичного обслуговування населення, лікаря-інфекціоніста Наталії Івченко.

 

Ситуація сьогодення
Взагалі, для того щоб захистити будь-яку популяцію, треба убезпечити кожну з її особин. Так само і з вакцинацією - необхідно, щоб 98% людей були щеплені від інфекційних недугів ( 2% населеня, як правило, отримують медичні відводи та категоричні протипоказання), лише за такої умови матимемо достатній рівень імунітету у людей. Через низький рівень обізнаності батьків щодо необхідності щеплення на сьогодні маємо групу вже дорослих дітей, які самі знаходяться в групі ризику та піддають ризику інших. Радує одне - майже половина категоричних противників щеплення вже змінили свою думку та вакцинувались.

 

Як вакцина діє в організмі
Щеплення - це введення в організм ослаблених або зруйнованих збудників захворювання.

 

Імунна система реагує на них так само, як на справжню інфекцію - в організмі утворюються антитіла. Якщо в дитячому віці людина отримала весь комплекс щеплень, за календарем щеплень, без медичних відводів та будь-яких протипоказань, вона матиме захист від небезпечних захворювань на все життя.

 

Деякі щеплення потрібно робити один раз у житті - повна імунізація, а інші необхідно повторювати регулярно, з певною періодичністю.

 

З усього комплексу обов'язкових щеплень для людини ревакцинації підлягає лише вакцина АДСМ (проти дифтерії та правця).

 

Ревакцинація - це процедура, що направлена на підтримку імунітету, який утворився завдяки попереднім щепленням. Її проводять через певний проміжок часу від першого щеплення.

 

Кожна вакцина запускає процес утворення відповідних титрів захисних антитіл, які мають свою тривалість життя, після закінчення якого імунітет виснажується, настає сприятливий фон для зараження організму інфекцією.

 

Щеплення вакциною АДСМ повторюється після 16 років кожні десять років.

 

За дослідженнями спеціалістів, антитіла, що утворились на вакцину, мають життєздатність приблизно 10 років, тому і ревакцинацію варто проводити саме з таким інтервалом.

 

Коли немає відомостей про вакцинацію

Інколи в житті трапляються ситуації, коли лікарі не мають відомостей про щеплювальний фон дорослої людини або дитини. Тоді, як правило, ми проводимо аналіз на опір до найважливіших інфекцій. Таке дослідження проводять у спеціальних кабінетах клінік, переважно в обласних центрах. Це суттєво полегшує роботу лікарів.

 

Хочу наголосити, що аналіз ми проводимо у разі необхідності, коли існує нагальна проблема або певний ризик.

 

Збираєтесь у відрядження - поцікавтесь “закордонними” інфекціями
Хочу розповісти про ще один варіант захисту. Це стосується випадку, коли людина має їхати у відрядження за межі країни. У такій ситуації їй конче необхідно мати інформацію про тамтешні інфекції, які докорінно відрізняються від звичних “вітчизняних”, щоб перед від’їздом встигнути себе захистити чи то відповідною вакцинацією, чи препаратами, що мають за мету попередити захворювання.

 

Як приклад, у Запорізькій інфекційній лікарні функціонує кабінет, де проводять щеплення проти рідкісних інфекцій, а на підприємствах, що мають часті відрядження за межі країни, функціонують кабінети, де працівникові перед від’їздом видають необхідну кількість препаратів та інструкцію їх використання. Це найкращій вихід з ситуації, яка може призвести до катастрофічних наслідків.

 

Візьміть собі на замітку
Ніхто достеменно не знає ресурсів свого імунітету. Але заспокойтесь, не потрібно одразу ж впадати в крайнощі та поспішати з його перевіркою. Запам'ятайте: майже всі вакцини, зроблені в дитинстві, діють протягом життя.

 

Вакцинуватися потрібно всім, адже інколи без відповідної сироватки ми не зможемо протистояти складним інфекціям.

 

Лікар нагадує, що вакцина на Пологівщині є в достатній кількості, та закликає довіряти спеціалістам, а не оманливим публікаціям у мережі.

 

Тож коли ви вагаєтесь - щеплювати дитину чи ні, проконсультуйтесь із своїм сімейним лікарем, поставте всі питання, що Вас хвилюють, та зробіть впевнені кроки до здорової нації. Оберіть здоров'я!

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

Пологи (г.)