На Пологівщині почали реєструватися випадки укушення кліщами

18 Травня в 08:37  0  784

На районіНа Пологівщині почали реєструватися випадки укушення кліщами

Сприятливі кліматичні та погодні умови сприяють активізації комах на Пологівщині, в тому числі кліщів, які нерідко можуть бути переносниками різних інфекційних хвороб, зокрема кліщового бореліозу (хвороби Лайма) та кліщового енцефаліту.

 

«Насьогодні вже маємо чотири зареєстровані випадки звернення пологівців за наданням медичної допомоги, внаслідок укусів кліщів.

 

Кілька випадків звернень громадян були у вигляді консультативної допомоги по телефону.

 

Хвороба Лайма (іксодовий кліщовий бореліоз) – це інфекційне захворювання, при якому вражається нервова система, шкіра, серце, суглоби та результатом якого може бути навіть серозний менінгіт. Захворювання розвивається після укусу кліща, зараженого збудниками-бореліями.

 

Захворювання на кліщовий енцефаліт несе в собі дуже важкі наслідки для людського організму. Це запальний процес головного мозку, який викликаний укусом кліща. Летальність дуже висока.

 

В минулому році по одному випадку захворювання на бореліоз (хворобу Лайма) було зареєстровано у Розівському Більмацькому та Пологівському районах - повідомляє завідуюча епідвідділом Пологівської БЛІЛ Тетяна Одинець.

 

Як запобігти укусу кліща
1) Одягайте на прогулянки світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла, а на голову – головний убір.

 

2) Повернувшись додому, змініть одяг, ретельно його огляньте, виперіть і випрасуйте, бо витрушування не рятує від кліщів.

 

3) Якщо брали із собою домашнього улюбленця, перед тим, як впустити до помешкання, огляньте і його.

 

4) Можна використовувати засоби, що відлякують кліщів – репеленти.

 

Кліщі чатують на людей та тварин у садових та паркових зонах. Їх приваблює тепла та волога температура, затінок та зелені насадження. Тому, кожного разу після прогулянки "зеленою зоною" ретельно оглядайте себе, дітей, чотирилапих друзів.

 

Бережіться та будьте обачними.

 

Автор: Ольга АНГЕЛОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

5
Супер
6
Сміх
29
Жах
6
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)