Хто з братів наших менших все ж має чутливість до небезпечої інфекції?

7 Травня в 08:27  0  660

Здоров'яХто з братів наших менших все ж має чутливість до небезпечої інфекції?

Інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ) поточне поширення COVID-19 є результатом передачі збудника від людини до людини. На сьогоднішній день не існує доказів того, що домашні тварини відіграють роль у поширенні захворювання серед людей.

 

Однак, коли інфекція SARS-CoV-2 широко поширюється серед людей, існує можливість зараження деяких тварин при тісному контакті із зараженими людьми.

 

За офіційними даними МЕБ на сьогодні підтверджено декілька випадків інфікування тварин, серед яких більшість – це представники родин котячих та куницевих. Усі ідентифіковані випадки зараження тварин були виявлені після їх контакту з хворими на COVID-19 людьми або як результат експериментального дослідження.

 

За результатами наукових досліджень визначено, що тхори і кішки є чутливими до SARS-CoV-2, собаки мають низьку сприйнятливість (перебіг захворювання переважно безсимптомний), а худоба, включаючи свиней, курчат і качок, не сприйнятливі до вірусу.

 

Проте більшість лікарів ветеринарної медицини у світі закликають власників тварин не панікувати, оскільки ризик можливого впливу в даній ситуації є мінімальним та допоки тривають наукові дослідження щодо вірулентності SARS-CoV-2 в організмі тварин, а також розробка заходів управління можливими ризиками під час контакту людей з тваринами, важливо дотримуватись правил особистої гігієни та зоогігієнічних рекомендацій – повідомляє офіційний сайт Головного Управління Держпродспоживслужби у Запорізькій області.

 

Автор: Ольга АНГЕЛОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
4
Сміх
9
Жах
2
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)