МОЗ пояснив, кому треба третя доза вакцини проти Covid-19

17 Листопада 2021 15:36  0  1543

Маю думкуМОЗ пояснив, кому треба третя доза вакцини проти Covid-19

Кузін: Бустерна доза не рекомендована за винятком кількох випадків


Введення третьої дози вакцини від коронавірусу потребують люди, які мають особливі ризики і проблеми з імунітетом. Про це розповів головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

 

«В Україні рекомендовано отримати так звану додаткову дозу тим, хто має проблеми з імунітетом, або людям, які проходять гормональну терапію, що знижує імунітет. Введення бустерної дози не для груп ризику, які не задіяні в обслуговуванні населення, або не є медичними працівниками наразі не рекомендовано», – зазначив Кузін.

 

Головний санлікар країни також зазначив, що для введення бустерної дози вакцини мають бути певні передумови та контроль. «Вакцинація має бути доказовою. Використання бустерних або додаткових доз має регулюватися», – наголосив Кузін.

 

За словами Кузіна, після засідання експертів Національної технічної групи було винесено ряд рішень щодо третьої дози вакцини від коронавірусу. «По-перше, це дефініція, яка стосується додаткової дози. По-друге, це дефініція, яка стосується ревакцинальної дози. Ревакцинальна або бустерна доза – це та доза вакцини, яка вводиться з метою посилення імунної відповіді… Якщо мова про додаткову дозу, то це доза вакцини, яка може вводитися з метою кращого захисту осіб, які за станом свого здоров’я мають нижчу ефективність дії вакцини…

 

Друге рішення, яке також було прийнято, полягає у тому, що додаткова або ревакцинальна доза може бути рекомендована для людей, які виїжджають за межі країни, якщо країна, яка їх приймає, ставить таку вимогу.

І третє рішення: якщо особи віком 60 і більше щепилися двома дозами вакцини на вірусній платформі, в Україні це CoronaVac, то їм рекомендовано ввести додатково третю дозу, враховуючи, що в них може формуватися слабка імунна відповідь», – уточнив головний санлікар.

 

Фахівець звернув увагу на безпечність комбінування різних видів вакцин та застеріг від самовільного поєднання. «Я би радив все ж таки дотримуватися вимог доказової медицини – використовувати комбінації, які довели свою безпечність. Наразі змішування дозволено мРНК-вакцин (Pfizer, Moderna). Також можна змішувати векторні з мРНК. Наприклад, перша доза AstraZeneca, а друга вакциною мРНК. Якщо ж є вакцинація CorovaVac, то коли після першої дози цієї вакцини робиться друга доза якоюсь альтернативною, то це якийсь експеримент над собою. Я не раджу такого робити, бо це не відповідає протоколам та інструкціям», – підкреслив лікар.

 

До слова, Міністерство охорони здоров’я хоче посилити карантинні обмеження у «жовтій» зоні. Так, у регіонах з цим рівнем епіднебезпеки планують ввести повний курс вакцинації як для працівників, так і для відвідувачів закладів. 

 

 


Джерело: glavcom.ua

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

19
Супер
8
Сміх
19
Жах
18
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

Пологи (г.)