Травневого меду не буде! Пасічники розповідають про альтернативу

28 Травня в 09:29  0  9856

АктуальноТравневого меду не буде! Пасічники розповідають про альтернативу

У цьому році шанувальники травневого меду б'ють на сполох: першого меду немає у продажу. І, скоріш за все, як стверджують пологівські бджолярі, його або не буде взагалі, або його вигляд і склад суттєво відрізнятиметься від того, до якого ми звикли.

 

Що стало причиною колапсу і чи матимемо цьогоріч улюблений смаколик на своєму столі?
Цей рік дійсно виявився несприятливим для пологівських бджолярів. Через обробку полів гербіцидами дехто з пасічників втратив робочих бджіл. Проте більшість бджолярів скаржиться на фактори, які не залежать від людини: холодну весну і, як наслідок, пасивність комах та недостатню кількість рослин-медоносів.

 

Для рядового бджоляра цей рік буде складним, пишуть українські видання. Погодні умови несприятливі, відповідно немає медового приносу. Травневого меду пасічники вже не дібрали на 30-40%. З садів і з ріпака взяти весняного меду не вийде, бо немає сонця.

 

Багато цікавого про мед та специфіку його виробництва журналісти "Районки" дізнавалися у пологівських спеціалістів "медової справи".

 

Всі бджолярі на Пологівщині, за словами пасічника Володимира Гармаша, діляться на молодих - починаючих (практикуючих) та вже досвідчених, у кожного з них «своя практика, досвід, правила та, що дуже важливо у цій справі, інтуїція».

 

Можемо залишитись без травневого меду…
В цьому році я схиляюся до думки про те, що травневого меду може не бути взагалі. Мова йде про акацієвий мед, виробництво якого залежить безпосередньо від цвітіння акації. Аномально прохолодний травень зіграв фатальну роль у бджолярстві - квіту ще досі немає.

 

Акації на Пологівщині залишилося дуже і дуже мало. Основна кількість цих дерев постраждала від рук дроворубів.

 

Загалом кількість квітучої акації недостатня, щоб обслуговувати постійно зростаючу кількість бджолосімей на пасіках Пологівщини.

 

Більшість бджолярів велику надію покладають у цьому році на цвітіння соняшника.

 

Чим цінний травневий мед?
Про лікувальні властивості та вміст вітамінів у травневому смаколику говорилося неодноразово. Але я б сказав, що головна цінність першого меду - його антиалергенні якості. Люди, котрі страждають на алергію, можуть сміливо його вживати - жодних проявів алергії від цього продукту їм не загрожує. Травневий мед довго не кристалізується, а, перебуваючи у рідкому стані, приваблює ще більше шанувальників.

 

Викачка меду - справа непроста
Смачний та корисний мед - це натуральна солодка речовина, яку виробляють медоносні бджоли з нектару і паді (цукристого продукту рослин або комах, які паразитують на них). Зібраний нектар бджоли приносять у вулик, де відбувається складний процес перетворення його на мед, а також дозрівання меду. Інтенсивність дозрівання меду залежить від багатьох чинників, в середньому триває 4-8 днів і закінчується запечатуванням меду восковими кришками. Досвідчені бджолярі навесні не качають мед або беруть по дві-три рамки з вулика і качають лише для потреб власної родини.

 

Але частіше бджолярі викачують мед один раз влітку і один раз перед зимівлею.

 

Соняшниковий, ріпаковий, липовий, акацієвий...

 

Який з них на Пологівщині найпопулярніший?
На Пологівщині мед в основному соняшниковий. Останні роки найбільше районне господарство знайшло альтернативу соняшниковим насадженнями - частину угідь вони засівають ріпаком, що, фактично, внесло свої корективи у медову справу району.

 

Щодо цього варто додати: ріпаковий мед рекомендується з вуликів викачувати, оскільки для зимового харчування бджіл він не придатний, бо швидко кристалізується. Якщо залишити такий мед у рамках, його звідти можна навіть не дістати.

 

Багато "за" та "проти" від споживачів меду з ріпака - одній групі шанувальників такий мед подобається за його аж надто солодкий смак та терпкий присмак. Група противників ріпакового смаку говорить, що він швидко густішає, спричиняючи незручності у вживанні.

 

Автор: Ольга АНГЕЛОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

29
Супер
2
Сміх
22
Жах
9
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)