Щоб весняні польові роботи пройшли без виробничого травматизму…

22 Березня в 14:53  0  211

На районіЩоб весняні польові роботи пройшли без виробничого травматизму…

Пологівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області доводить до відома, що у аграріїв Пологівського та Гуляйпільського районів за підсумками 2017 року не зареєстровано жодного нещасного випадку на виробництві.

 

За вказаний період загальний рівень виробничого травматизму в інших галузях промисловості значно зріс. У Пологівському районі за минулий рік на виробництві травмовано 14 працівників, що на 4 більше, ніж у попередньому році. Випадків зі смертельним наслідком не зареєстровано, але шістьом потерпілим на виробництві встановлено стійку втрату професійної працездатності.

 

Велика подяка керівникам та всім спеціалістам сільгосппідприємств за створення безпечних умов праці, а працівникам за додержання вимог безпеки, що дало можливість провести минулого року весь комплекс польових робіт без випадків травмування. За результатами вивчення досвіду роботи та проведених перевірок з питань охорони праці є підстави відзначити серед найкращих в організації роботи з охорони праці такі сільгосппідприємства Пологівського району, на яких протягом кількох останніх років відсутні нещасні випадки на виробництві, а саме: ТОВ «АГРО КОМ 1990», ТОВ «Романцови і Ко», ТОВ «Аванте», ТОВ «Семенівське» та АФ «Батьківщина».

 

Весняно-польові роботи – це травмонебезпечний період, оскільки використовується значна кількість машин та механізмів, роботи виконуються після зимових відпусток працівників та періоду ремонту техніки, а зміна характеру роботи завжди підвищує ризики травмування.

 

Відділення Фонду пропонує роботодавцям з метою профілактики виробничого травматизму провести обстеження всіх виробничих дільниць комісіями підприємств за участю спеціалістів з охорони праці, головних спеціалістів та безпосередніх керівників робіт. Крім технічного стану машин та механізмів слід перевірити наявність на робочих місцях інструкцій з охорони праці, проведення інструктажів, забезпечення працівників засобами захисту, стан санітарно-побутових приміщень, провести оновлення інформації в куточках з охорони праці. Сподіваємося, що більшість роботодавців докладуть максимум зусиль для створення на кожному робочому місці безпечних умов праці.

 

Питання, на яке необхідно звернути особливу увагу службі охорони праці та безпосереднім керівникам робіт під час підготовки до весняно-польових робіт – це допуск працівників до виконання робіт із підвищеною небезпекою. В сільському господарстві всі основні види робіт належать до робіт із підвищеною небезпекою, для проведення яких потрібні спеціальне навчання і щорічна перевірка знань з питань охорони праці, а саме: управління тракторами; вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою машин і механізмів; роботи з розвантаження, складання і зберігання зернових та олійних культур; монтаж, демонтаж і накачування шин автотранспортних засобів та цілий ряд інших.

 

Враховуючи те, що здебільшого основні причини настання нещасних випадків носять організаційний характер, важливим заходом профілактики травматизму є підвищення рівня трудової дисципліни, додержання правил внутрішнього трудового розпорядку та інструкцій з охорони праці. Керівники робіт є основною ланкою в забезпеченні трудової дисципліни та організації робіт відповідно до вимог нормативних актів з охорони праці, тому їх відповідна професійна підготовка та якісне навчання з питань охорони праці є запорукою збереження здоров’я підлеглих працівників.

 

За відсутності зареєстрованих нещасних випадків у цій галузі слід згадати і про негативні наслідки їх приховування. Згідно з вимогами законодавства розслідуванню підлягають всі нещасні випадки, які призвели до втрати працездатності працівника не менше, ніж на один робочий день. Проводити розслідування та оформляти відповідні акти необхідно, щоб не порушувати вимоги законодавства, а найголовніше – щоб забезпечити соціальний захист потерпілого на виробництві в повному обсязі.

 

Погіршення стану здоров’я потерпілого за наслідками травми може настати і через деякий час після події, в такому разі наявність оформленого відповідним чином акту є надзвичайно важливою.

 

Слід відзначити спеціалістів з охорони праці ПП «Агрофірма ім. Шевченка» та СФГ «Софія», де проводилось розслідування нещасних випадків у 2016 році. Повідомлення до Фонду були надані своєчасно, було добре організовано роботу комісій з розслідування нещасних випадків, проведено якісне розслідування із встановлення об’єктивних причин настання нещасних випадків та якісно оформлено відповідні акти. За результатами розслідувань розроблено та виконано у встановлені строки дієві заходи щодо усунення причин їх настання та попередження в майбутньому подібних нещасних випадків.

 

Доводимо до відома, що Фонд соціального страхування України відновив проведення на підприємствах планових перевірок (обстежень) з питань охорони праці, про які роботодавці попереджаються заздалегідь і дата їх проведення попередньо з ними узгоджується. Перевірка (обстеження) підприємства страховим експертом спрямована не стільки на виявлення порушень нормативно-правових актів, а насамперед на опрацювання системи управління охороною праці, надання консультативної допомоги в розробленні комплексних заходів чи нормативно-правових актів з охорони праці, які діють на підприємстві, а також з інших питань. Основною метою проведення перевірки (обстеження) є спільне розроблення заходів, спрямованих на підвищення рівня охорони праці на підприємстві. Кожен роботодавець повинен розуміти, що добре організована робота та оформлена відповідним чином документація з охорони праці є насамперед захистом посадових осіб підприємства у разі настання нещасного випадку. Тому перевірка (обстеження) стану охорони праці на підприємстві страховим експертом Фонду є перш за все превентивною мірою попередження виробничого травматизму і не слід її уникати, бо в наш час безоплатна допомога з організації роботи з охорони праці не розкіш, якою треба розкидатись. Це дозволяє всебічно та об’єктивно поглянути на стан охорони праці на підприємстві зі сторони без всіляких негативних моментів.
Інформуємо роботодавців: про нещасний випадок на виробництві необхідно повідомляти за телефонами відділення Фонду: (06165) 2-38-60, (06165) 2-31-89 або 099-715-73-09.

 

Вказані вище номери телефонів також є «Телефонами довіри», за якими можна анонімно одержати консультативну допомогу від спеціалістів відділення Фонду з питань охорони праці, розслідувань нещасних випадків та соціального захисту застрахованих осіб.

 

Страховий експерт з охорони праці
Пологівського відділення УВД ФССУ
у Запорізькій області В. Горобець

 

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

Пологи (г.)