Лікар, лайфкоуч або тракторист? Професійні наміри сучасної молоді

7 Червня в 09:11  0  747

АктуальноЛікар, лайфкоуч або тракторист? Професійні наміри сучасної молоді

Кожна людина в своєму житті повинна прийняти кілька ключових рішень, які визначають подальшу долю особистості, і вибір професії – одне з них.

 

Вкрай важливо любити те, що робиш - в цьому випадку вдасться отримувати нові знання, розвиватися та будувати успішну кар'єру. Але, ще одним із головних чинників вдалого вибору професії є її затребуваність.

 

Фахівці Пологівської районної філії проводять активну профорієнтаційну роботу серед молоді та аналізують професійні вподобання і професійну направленість школярів випускних класів. Навесні 2019 року серед випускників 9-11 класів загальноосвітніх шкіл Пологівського району було проведено соціологічне дослідження на виявлення професійних намірів.

 

Результати цього опитування дають змогу дізнатися наскільки сучасні випускники готові до вступу в доросле професійне життя та які професії обирають сьогодні учні випускних класів загальноосвітніх шкіл нашого району?

 

Соціологічне дослідження показує, що більшість випускників вже зробили свій професійний вибір, але 30,9% ще мають сумніви, щодо того, наскільки вибір зроблено вірно.

 

Стосовно планів після закінчення школи майже половина старшокласників, які взяли участь в дослідженні, вважають, що потрібно вступати до вищого навчального закладу, решта мають намір вступити до технікуму та професійно-технічного навчального закладу.

 

Перелік найпопулярніших професій серед старшокласників очолює вже який рік програміст та лікар, за ними йдуть вчитель, перекладач, Web- дизайнер, економіст, юрист, журналіст, ветеринар, агент з туризму, психолог, поліцейський. Також сучасні випускники зупиняють свій вибір на професіях які пов’язані з красою - перукар, візажист, манікюрник, фахівець з нарощування вій, тату-майстер, стиліст.

 

Молодь йде в ногу з часом і обирає такі, порівняно нові професії, як блогер, бариста, дієтолог, фітнес-тренер, лайфкоуч .

 

Серед робітничих професій лідирують автослюсар, кухар, кондитер, водій, електрогазозварник, тракторист,машиніст тепловоза.

 

Результати соціологічного дослідження показують, що професійні уподобання молоді змінюються не так динамічно, як того потребує ринок праці. І досі серед молоді користуються попитом професії, якими ринок праці на даний момент є перенасиченим (програмісти, лікарі, юристи, економісти і та ін. )

 

Комплексна робота фахівців служби зайнятості з молоддю та проведення профорієнтаційних заходів, тренінгів і інтерактивних занять сприяють у формуванні молодих людей усвідомленого вибору професійної діяльності, побудові професійної траєкторії (кар’єри) та оволодінню навичками коригування власних професійних планів. А діти, які не визначилися із вибором майбутньої професії, можуть пройти професійне діагностування та отримати консультації фахівців Пологівської районної філії Запорізького обласного центру зайнятості.

 

За більш детальнішою інформацією звертайтесь до Пологівської районної філії Запорізького обласного обласного центру зайнятості каб № 7, № 9 або за телефоном 2-37-76, 2-32-13.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

3
Супер
1
Сміх
1
Жах
1
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...

 

1180619.jpg

 

2180619.jpg

 

3180619.jpg

 

 

 

Пологи (г.)