В Пологівській БЛІЛ з'явиться томограф та ендоскоп

24 Вересня 2020 08:52  0  2046

На районіВ Пологівській БЛІЛ з'явиться томограф та ендоскоп

Планом державної програми "Велике будівництво" передбачалося технічну модернізацію для 200 лікарень держави, які мають оновити свої приймальні відділення.

 

До плану модернізації медичних закладів увійшли лікарні Запорізької області: Пологівська, Василівська, Токмацька, Енергодарська, Мелітопольська, Бердянська та дві Запорізькі.

 

Коли?
Ще з весни почали будувати плани на нове обладнання в Пологівській БЛІЛ. Але все не так просто. Обладнання у перелічених лікувальних закладах має з'явитися до 25 жовтня.

 

Спочатку ми подали дозвіл на будівництво, тепер активно готуємо приміщення для його функціонального призначення, - коментує головний лікар Пологівської БЛІЛ Роман Кравченко.

 

Чи є спеціаліст для роботи з томографом?
Спеціалісти, які працюють з рентгенологічно технікою є, але фахівець, що працює з томографом, має пройти додаткове навчання. Лікарі готові вчитися. Наразі ми розширили пошуки відповідного спеціаліста і по сусідніх районах. Віддаленість місця перебування спеціаліста не буде перешкодою при сьогоднішніх можливостях технічного забезпечення.

 

Де знаходитиметься та як працюватиме кабінет томографічної та ендоскопічної діагностики?

Кабінети томографічної та ендоскопічної діагностики будуть знаходитися на першому поверсі стаціонару Пологівської БЛІЛ. Про графік їх роботи ми поки не говоримо, але можлива цілодобова робота саме відділення з томографічною діагностикою. За умови встановлення відповідної техніки, маємо заключити договір з НСЗУ на діагностування хворих з інсультом. Цей договір передбачає розширення штату на одного реабілітолога, а кабінет має працювати цілодобово, щоб за терапевтичним приписом своєчасно надавати допомогу пацієнтам, які того потребують.

 

Про приклад сусіднього містечка
Токмацька лікарня, до речі, вже 10 років працює з кабінетом томографічної діагностики. Впевнений, що багато життів врятовано завдяки своєчасному діагностуванню.

 

Чи буде послуга безкоштовною?
Якщо обладнання придбано за бюджетні кошти, то, відповідно, і використання його має бути безкоштовним. Інша сторона питання - це перевантаження техніки. Якщо взяти приклад використання томографа у Бердянську, то можемо сказати про 20 обстежень на добу (500 - 600 на місяць). Це велике навантаження як на техніку, так і на спеціаліста, який проводить дослідження, адже і лікар, і пацієнт отримують відповідну дозу рентгенологічного навантаження.

 

Що занадто, то ...
Навантаження має бути дозованим та лише за медичними показниками. Інколи проведення томографічного дослідження може бути просто недоцільним.
Наприклад, пацієнт з п'ятковою шпорою хоче пройти комп'ютерну діагностику, бо результат рентгенологічного обстеження не задовольнив його. Рентгенологічне навантаження на організм у такому випадку наскільки велике, що його діагностична цінність при даній патології нульова.

 

Комп’ютерну томографію обережно проводять при онкологічних захворюваннях, лейкемії тощо. Дуже чутливим до рентгенологічного навантаження є кістковий мозок людини. Згідно досліджень, через 2-3 тижня після дослідження спостерігається пригнічення кісткового мозку, відмічається зменшення формених елементів крові, які пов'язують саме з логічним навантаженням. Саме з цієї причини призначати комп'ютерну діагностику має лише спеціаліст за відповідними медичними показниками.

 

Вже незабаром комп'ютерний томограф та ендоскоп має з'явитися у Пологівському лікувальному закладі, тому маємо надію, що процес лікування на Пологівщині вийде на якісно новий рівень.

 

Автор: Ольга АНГЕЛОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

92
Супер
3
Сміх
2
Жах
1
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

IMG_8942.jpg

Пологи (г.)