Що робити, коли дерева атакує тля?

22 Травня 2019 10:36  0  14330

Живемо вдомаЩо робити, коли  дерева атакує тля?

Садівники стурбовані - цьогорічної весни тля масово окупувала фруктові дерева! Паразитичні комахи ненаситно жеруть молоді пагони та листя рослин. Така активність шкідників зумовлена теплою зимою, адже більша частина кладі комах гине під впливом морозів. Якщо з нею не боротися, здатна знищити цілі насадження врожаю, стверджують агрономи.

 

Попелиця (тля) починає атакувати рослини навесні, з'являючись на внутрішньому боці листка. Це маленькі зелені (чорні, оранжеві, сірі) комашки, що висмоктують сік з м’яких частин рослини, найчастіше із молодих відростків та бутонів квітки. Вона ослаблює рослину, що призводить до її загибелі. Небезпека в тому, що тлю досить складно помітити на ранньому етапі. Якщо з попелицею не боротися, у неї починають з'являтися на світ нові особини з крилами, які перелітають на інші рослинні культури.

 

Дерево атакує попелиця, якщо:

-на рослині видніється зграя зеленої або іншого кольору мошка, найчастіше її можна помітити саме на внутрішньому боці листка;

-навколо рослини на грунті можна виявити білуваті шматки скинутої шкіри попелиці;
-уражені листки будуть липкими на дотик;

- хворі рослини мають скручені листя вниз, які скоро повністю висихають.

 

У чому небезпека попелиці?

 

Коли комаха п'є сік з листків, вона виділяє липку речовину, яке притягує своїм запахом інших шкідників. Саме тому поруч з попелицею завжди знаходяться мурахи. Мурашки охороняють життя попелиці і навіть переносять її на інші культури, тому важливо знищувати всіх комах без винятку.

 

Пологівець Анатолій Кравченко - агроном із 20-річним стажем, займається вирощуванням саджанців фруктових дерев та знає, як боротися зі шкідниками в саду:

 


Найкраще проводити профілактику нападу шкідників і обприскувати фруктові дерева 3% розчином мідного купоросу до моменту розпуску перших бруньок, який також є гарним мікродобривом, що сприяє кращому розвитку і росту дерев. Та якщо рослини вже вразила тля, її необхідно нещадно знищувати. У боротьбі з попелицею можна спробувати обійтися і без хімічних препаратів. Наприклад, використати для обприскування листків розчин настою часнику. Різкий запах часнику відганяє тлю і не завдає шкоди рослині. Кілька зубчиків перемеленого часнику з'єднати з невеликою кількістю соняшникової олії, милом і водою. Часник, залитий водою, повинен настоятися деякий час, далі додається мило і масло. Все змішується. Для кроплення рослин беремо пару ложок суміші і змішуємо її з водою.

 

Звичайно, можна використовувати хімічні препарати, але це негативно позначиться на плодах і матиме загрозу для здоров'я людини.

 

Ефективно бореться зі шкідником препарат “Карбофос” (пестицид) і “Бі - 58”- інсектицид широкого спектру дії. До розчину препарату потрібно додати мило або препарат “прилипач”, який покращує утримання робочого розчину на листках рослини.

 

Бажано обприскувати дерева до цвітіння або відразу після цвітіння. Якщо вдалий момент пропустили, можна боротися і зараз, але листя, яке пошкодили комахи, вже не відновиться.

 

Бризкаємо безпосередньо на тлю
При обприскуванні важливо, щоб розчин потрапляв на нижню сторону листя, де зосереджується і харчуються тля, паралельно вести боротьбу і з комахами. Вони розносять тлю на молоді пагони дерева і харчуються липкою солодкою рідиною.

 

Повторну обробку рослин від шкідника варто проводити, якщо знову помітили тлю. Її поява залежатиме від погодних умов, прохолодна і волога погода сприяє розвитку комах, тому після обробки дерева потрібно періодично оглядати.

 

Зверніть увагу на агрус, листя якого можуть вже бути уражені “мучнистою росою”, парша з'являється на листі фруктових дерев. Їх можна обприскати 1% мідним купоросом (100 грам на 10 л води).

 

Найкраще проводити профілактику нападу шкідників і обприскувати фруктові дерева 3% розчином мідного купоросу до моменту розпуску перших бруньок, він також є гарним мікродобривом, що сприяє розвитку і росту дерев.

 

Поради від садоводів:
Якісний посадковий матеріал – найважливіший чинник здоров'я саду. Намагайтеся купити саджанці в надійних місцях, щоб не накликати в свій сад проблем.

 

Більшість шкідників ховаються і зимують в корі, в опалому листі, в землі, в пристовбурних колах. Тому стовбури мають бути без пошкоджень і тріщин, якщо вони є – їх треба ретельно зачистити та закрити.

 

Восени і ранньою весною глибоко рихліть пристовбурні кола, обережно, щоб не зачепити коріння. Прибирайте все опале листя, падалицю, повалені і гнилі плоди. Частину шкідників, які піднімаються по стовбуру в крони, можна зібрати ловчими поясами.

 

Залучайте в сад корисних комах, які поїдають шкідників, для цього посійте кріп, часник, ісоп, петрушку, селеру та ін.

 

Стежте за своєчасним внесенням добрив по сезону. Збалансовані підживлення роблять дерева сильними, більш стійкими до ураження шкідниками та хворобами.

 

Не нехтуйте профілактичним обприскуванням дерев.

 

Богдана БАЛИЦЬКА

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

22
Супер
6
Сміх
2
Жах
5
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)