Телефон і школа — вороги чи друзі?

13 Лютого в 08:52  0  671

ОсвітаТелефон і школа — вороги чи друзі?

У Верховній Раді 22 січня зареєстрували законопроєкт, який передбачає заборону користування пристроями, що мають підключення до інтернету. Подав законопроєкт депутат від партії “Європейська Солідарність” Олексій Гончаренко. Аргументує його бажанням допомогти дітям концентруватися на навчальних процесах без відволікань на соціальні мережі та навчитися спілкуватися один з одним.

 

Депутат також наголосив, що надмірне користування інтернетом призводить до того, що у дітей просто не вистачає часу провести час з батьками або друзями, займатися спортом та зробити домашнє завдання. Проєкт передбачає заборону користуватися пристроями, які підключені до мережі Інтернет, всім учасникам навчального процесу.

 

Але у законі пояснюється, що “порядок користування мобільним зв'язком та іншими пристроями, що мають підключення до інтернету, у закладах загальної середньої освіти визначається керівниками загальноосвітніх навчальних закладів за участю учнівського і батьківського та інших органів самоврядування”. Це означає, що долю телефонів у школах вирішувати буде безпосередньо керівництво та батьківський і учнівських комітети.

 

Людмила Верба, заступник директора з навчально-виховної роботи Пологівської СРШ 1-3 ст. №2

Сьогодні майже всі діти в школі мають сучасні телефони, але використовують їх для спілкування в соціальних мережах або ігор. Це відволікає увагу під час уроків, бо дитина повністю занурена у гру та чекає перерви, щоб продовжити. Але разом з тим учні повинні вміти користуватися гаджетами і в освітніх цілях, знати всі їх можливості: користуватися інформацією, яку надсилає вчитель, надсилати вчителю виконані завдання, проходити он-лайн тестування та інші. На мою думку, в школі телефон можна використовувати на уроках, але тільки для навчання! І, перш за все, потрібно навчити дітей інформаційної культури, якою часто не володіють дорослі.

 

Єгор Редька, випускник
Моя думка є суб'єктивною. Як на мене, це в певному сенсі нерозумно. На даний момент в підручниках, які є на руках у школярів, немає і 40% тієї інформації, про яку говорить навчальна програма - більшості інформації, практичних робіт, документів. Через це доводитися брати телефон і вишукувати інформацію. Звичайно, набагато простіше було б і нам, якби все було в книзі. З іншого боку — це і вірне рішення. Учні початкової і середньої ланки не розуміють, коли можна сидіти в телефоні, а коли — ні.

 

Катерина Нестеренко-Солоха, вчитель історії гімназії “Основа”
Я "за" конкурувати з гаджетами. У навчанні все важче і важче залучити учнів до процесу навчання і відірвати хоча б на 40 хвилин від соцмереж. Там діти постійно "зависають", проблематично навіть за наявності мультимедійної дошки, відео та інших ІКТ. Тому я однозначно "за". Французи чомусь не проти таких нововведень дійсного президента. А ще гаджети з Інтернетом - це залежність, реальна, її треба позбавляти, особливо у школі.

 

Євгенія Катиш, випускниця
Я за те, щоб школярі користувалися інтернетом під час уроків тільки тоді, коли це допомагає навчанню. Інтернет — це найбільший винахід людства, який полегшив життя і продовжує це робити. Можна знайти будь-яку інформацію без труднощів: все легко, швидко і зручно. Але якщо вдасться контролювати використання телефонів поза учбовим процесом для спілкування одне з одним, то, як на мене, круто!
Ми вже забули, як це — спілкуватися один з одним. Але мені здається, що нікому це не сподобається.

 

Оксана Пташинська, викладачка англійської мові гімназії “Основа”

Я — проти, тому що інколи ми виконуємо завдання онлайн з власних телефонів. Не всі класи мають комп'ютери. Також створюємо групу в вайбері або в інстаграм, і туди я можу кидати завдання.

Катерина Тоцька, педагог-організатор Пологівської СРШ 1-3 ст. №2

 

Колись Лілія Гриневич вже висловилась з цього приводу, і я з нею згодна: “Якщо мобільні телефони заважають навчальному процесу, школа може розробити правила щодо їх використання, тому що кожна з них має свій статут і внутрішній розпорядок.”
Я переконана, що не можна позбавляти батьків можливості спілкування з дитиною впродовж навчального дня. Але для цього можуть бути тільки перерви. Тому рішення може бути таким: діти заходять в клас на урок, складають в скриньку свої мобільні телефони, вимкнувши звук. А на перерві – будь ласка, візьміть свій мобільний і передзвоніть до батьків. Тут важливо поважати права усіх, але такі речі не можуть регламентуватись міністерством.

 

Анна Терентьєва, випускниця
Я проти. Якби міністерство нас забезпечувало всім необхідним для навчання, то так. А в реальності, половину матеріалу ми беремо в інтернеті. Елементарно, якщо взяти книги з літератури, там немає навіть деяких віршів, які даються на ЗНО. Якщо і прибирати телефони, то тоді давати і повний обсяг інформації (робити, наприклад, додатки до книг або інше).

 

Вже майже ніхто не уявляє свого життя без телефона та Інтернету. Але, все ж таки, варто пам’ятати про його основну функцію і не зловживати доступністю гаджета та мережі, особливо під час навчального процесу.

 

Автор: Євгенія ГОНЧАРОВА-КЛЮЄВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

8
Супер
4
Сміх
5
Жах
4
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)