Вранішній туман на свято Казанської ікони Божої Матері – ще буде тепло

4 Листопада в 11:19  0  518

РелігіяВранішній туман на свято Казанської ікони Божої Матері – ще буде тепло

Казанська чудотворна ікона Божої Матері – одна із найпрославленіших чудотворних ікон у всьому православному світі. Ця ікона – нагадування про заступництво і милість Богородиці до людей. І саме до Неї звертаються вони, перебуваючи в бідах і скорботах.


Свято на честь цієї ікони відзначається два рази в рік – 21 липня і 4 листопада. Сьогодні саме її свято.


Казанська ікона Божої Матері має дуже цікаву історію. Її було знайдено в ХVІ столітті маленькою дівчинкою Матроною на згарищі великої пожежі, яка знищила частину міста Казані, після того, як уві сні їй тричі з'явилася сама Богородиця і вказала місце, де була прихована ікона. З Казанської ікони Божої Матері було зроблено багато списків, а сама ікона прославилася своєю чудотворністю − хворі одужували, сліпі отримували зір, вороги були переможені й вигнані.


Цього дня віруючі з надією звертаються до покрову й заступництва Казанської Богоматері й промовляють слова: «…Всім нам поможи, Царице і Владичице, що в напастях, бідах і недугах, обтяжені гріхами багатьма перед Пречистим твоїм образом молимося зі сльозами, непохитну надію на Тебе покладаючи. Визволи нас від усякого зла. Подай усім корисне і спаси нас…»


Від Дня Казанської ікони Божої Матері очікували приходу справжніх зимових холодів. На Казанську провітрювали погреби, щоб запаси продовольства не гнили і не закінчувалися.


Казанська без дощу − рік буде важким. Вважалося, що цього дня Божа Матір плаче про всіх людей, вимолюючи Господа Бога прощення за людські гріхи і гарного врожаю на наступний рік.


На Казанську з ранку дощить, а до вечора сніг лежить. Цей день є рубежем між осінню і зимою: до Казанської ще не зима, а з Казанської вже не осінь. А тому протягом дня дощ може поступово перетворитися на сніг.


Добрі люди на Казанську не виїжджають у далеку дорогу − додому довго повертатимуться. Ця прикмета наочно підтверджує попередню. Якщо в дощ виїжджати на колесах, то повертатися потрібно вже на полозах.


Хто на Казанську одружується − щасливим буде, не розкається.


У Казанську мороз не великий, та стояти не велить.


Що Казанська покаже, те й зима скаже.


Якщо на Казанську дощитиме − всі луночки наллє, а сніг піде − всі дороги замете.


На Казанську ясний день − до похолодання.


Казанська морозам дорогу показує.


Якщо вранці туман − ще будуть відлиги.


А Пологи саме сьогодні і накрив густенький вранішній туман. Чекаємо потепління!

 

 


 

 

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

 

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)